جزیره کریت یک مکان محبوب گردشگری یونان است که به دلیل دوری از ترکیه  تاحال  تحت تأثیر مهاجرت های غیر قانونی قرار نگرفته بود/ عکس از نیکولاس
جزیره کریت یک مکان محبوب گردشگری یونان است که به دلیل دوری از ترکیه تاحال تحت تأثیر مهاجرت های غیر قانونی قرار نگرفته بود/ عکس از نیکولاس

پس از واژگون شدن یک قایق پناهجویان در سواحل جزیره کریت یونان، گزارش شده است که حدود ده مهاجر مفقود شده اند. گارد ساحلی یونان با وجود شرایط نامساعد روز جمعه به جستجوی خود در مدیترانه ادامه داد. ۳۷ تن دیگر نجات داده شده اند.

۳۷ پناهجو، که بیشتر آنها از سوریه و عراق بودند، عصر پنجشنبه پس از اینکه قایق آنها در خارج از جزیره دچار مشکل شده بود، توسط گارد ساحلی نجات یافتند. به گفته نجات یافتگان، حدود ده تا دوازده نفر دیگر نیز در این قایق بودند که در حال حاضر مفقود اعلام شده اند. از جمع نجات یافتگان پنج پناهجو با هلیکوپتر به جزیره کارپاتوس که در نزدیکی جزیره کریت موقعیت دارد و ۳۰ نفر دیگر از جمله یک زن و یک کودک به ایرابترا در ساحل جنوب شرقی کریت انتقال داده شده اند. به گفته نیروهای امدادی، آزمایش کرونا همه پناهجویان منفی بوده است.

تعداد پناهجویانی که تلاش می کنند از طریق بحیره مدیترانه به اروپا خود را برسانند، شدیدا افزایش یافته است. بیشتر این پناهجویان از جنوب صحرای افریقا می آیند.

طبق گزارش سازمان بین المللی مهاجرت (IOM)، امسال بیش از ۸۹۰ پناهجو در این مسیر خطرناک جان های شان را از دست داده اند. بنابرین این آمار یک افزایش ۱۳۰ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است.

 

در همین زمینه