(عکس: ارشیف)/گروهی از مهاجران به میدان هوایی هانوفر در آلمان رسیدند/عکس: Julian Stratenschulte/dpa/picture-alliance
(عکس: ارشیف)/گروهی از مهاجران به میدان هوایی هانوفر در آلمان رسیدند/عکس: Julian Stratenschulte/dpa/picture-alliance

برلین می خواهد ۵۰۰ مهاجر را از لبنان قبول کند. براین اساس بیشتر آن ها از کشورهای سوریه و عراق خواهند بود. قرار است که طی پنج سال آینده سالانه ۱۰۰ پناهجوی بسیار آسیب پذیر از لبنان به برلین انتقال داده شوند.

بخش مدیریت داخلی برلین روز دوشنبه اعلام کرد، اندریاس گایزل، سناتور امور داخلی به این منظور حکم ایالتی پذیرش را صادر کرده است. گایزل گفت، نهادهای دولتی فدرال و ایالتی در این باره به توافق رسیده اند و نخستین خانواده ها می توانند در سال روان به برلین بیایند.

به گفته سناتور امور داخلی، برای گزینش آن ها از تجربیات کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان (یو ان اچ سی ار) استفاده خواهد شد.

پارلمان ایالتی در اواخر سال ۲۰۱۸ تصمیم گرفته بود، یک برنامه پذیرش برای کمک های بشردوستانه به اشخاص بسیار آسیب پذیر تدوین کند. اما اجرای آن به خاطر همه گیری کرونا به تاخیر افتاده بود. حالا به گفته بخش مدیریت داخلی، تصمیم پارلمان ایالتی برلین دراین باره به اجرا درخواهد آمد.

به گزارش بخش مدیریت داخلی «حکم ایالتی پذیرش از لبنان» پس از توافق با وزارت داخله آلمان فدرال صادر شده است. حالا قرار است که روند انتخاب این اشخاص آماده شود.

به دنبال آن بررسی های امنیتی توسط پولیس ایالتی با کمک نهادهای امنیتی فدرال انجام خواهد شد. گفته می شود که لبنان در تناسب با کل جمعیت کشور به مراتب بیشترین شمار مهاجران سوریایی را قبول کرده است.


 

در همین زمینه