مهاجران در مرز اتریش با آلمان در نزدیکی پاساو انتظار می کشند / (عکس از آرشیف)
مهاجران در مرز اتریش با آلمان در نزدیکی پاساو انتظار می کشند / (عکس از آرشیف)

اتریش می خواهد به خاطر افزایش شمار مهاجران، ۴۰۰ سرباز اضافی را به مرزهای این کشور بفرستد. به گفته وزیر داخله اتریش، شمار مهاجرانی که در مرزهای اتریش گرفتار می شوند، افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری اتریشی «ای پی ای»، کارل نهامر، وزیر داخله و کلاودیا تانر، وزیر دفاع این کشور اعلام کردند، ۴۰۰ سرباز اضافی برای تامین امنیت مرزهای این کشور به خصوص مرز مشترک با مجارستان به کار گماشته می شوند.

در ادامه این گزارش به نقل از نهامر، وزیر داخله اتریش آمده است: «شمار مهاجرانی که در مرزهای اتریش گرفتار می شوند، رو به افزایش است.» او در ادامه گفته است که نیروهای امنیتی اتریش در سال روان تا به حال ۲۰۰ قاچاقبر را بازداشت کرده اند.

به گزارش خبرگزاری «ای پی ای» تانر، وزیر دفاع این کشور از تقویت «شدید» محافظت از مرزها سخن گفته که به آن نیاز است. او در ادامه افزوده است: «هدف (ما) کنترول روند مهاجرت است.»

این در حالیست که سباستین کورتس، صدراعظم اتریش به اتحادیه اروپا درباره افزایش شمار مهاجران پس از خروج نیروهای غربی از افغانستان هشدار داد. او گفت، در این صورت از افزایش جرائم خشونت آمیز در اتریش هراس دارد.

کورتس روز یکشنبه گفت: «وضعیت برای انسان ها در آن جا (افغانستان) بحرانی است و به سرازیری مهاجران منجر خواهد شد.»

او در ادامه گفت، فکر نمی کند که با پذیرش شمار انبوهی از مهاجران توسط آلمان و اتریش مانند سال ۲۰۱۵ مشکلات افغانستان حل شود. صدراعظم اتریش افزود، از این که پس از سال ۲۰۱۵ خط مشی در برابر مهاجرت هدایت نشده به اروپا و آلمان تغییر کرده است، «خیلی خوشحال» است.

کورتس در ادامه گفت: «ما باید در سطح اتحادیه اروپا همین حالا در تابستان دست به کار شویم تا از ایجاد شرایط مشابه جلوگیری شود.»

صدراعظم اتریش در ادامه گفت که به سیاست اخراج ادامه می دهد، حتی در صورتی هم که طالبان در افغانستان بخش های بیشتری از کشور را تحت کنترول در بیاورند.


 

در همین زمینه