عکس آرشیف: دو مهاجر هنگام تلاش برای پنهان شدن در یک کامیون به مقصد انگلستان، دسمبر ۲۰۲۰. عکس از مهاجر نیوز
عکس آرشیف: دو مهاجر هنگام تلاش برای پنهان شدن در یک کامیون به مقصد انگلستان، دسمبر ۲۰۲۰. عکس از مهاجر نیوز

دادگاه شهر کوکِل در شمال فرانسه یک راننده کامیون را به اتهام طرح انتقال گروهی از مهاجران از فرانسه به بریتانیا به دوسال زندان محکوم کرد. یک فرد دیگر نیز در بولوین-سور-مر به اتهام انتقال وسایل عبور از کانال مانش به ۱۸ ماه زندان محکوم شد.

دادگاه شهر کوکل این هفته یک راننده رومانیایی ۳۷ ساله را به ۲ سال زندان (از جمله شش ماه تعلیقی) محکوم کرد. این راننده همچنین برای سه سال از اقامت در فرانسه محروم شد.

این راننده روز ۱۶ جون در جریان یک کنترل جاده‌ای توسط پولیس مرزی فرانسه دستگیر شد. پولیس بعد از بازرسی، ۱۷ مهاجر(۱۴ البانیایی و ۳ ویتنامی) را در میان محموله‌های آب سودا در کامیون متهم پیدا کرد.

به گزارش روزنامه له وا دو نور، راننده در جریان تحقیق اعتراف کرد که تنها «از حضور چهار یا پنج مهاجر» در کامیونش خبر داشته و به دلیل تنگدستی حاضر شده «هر مهاجر را در بدل یک هزار یورو انتقال بدهد.»

در همین زمینه: کانال مانش: ورود ۳۷۸ مهاجر به بریتانیا و نجات ۱۷۸ تن دیگر از آب‌های فرانسه

در یک مورد دیگر، دادگاه شهر بولوین-سور-مر یک فرد ۳۵ ساله را به اتهام انتقال وسایل دریانوردی و رابطه با قاچاقبران انسان به ۱۸ ماه زندان محکوم کرد.

فرد یاد شده درروز ۱۹ جولای در ساحل ویمرو در شمال فرانسه هنگامی دستگیر شد که پولیس در موترش یک قایق بادی با وسایل دریانوردی را پیدا کرد.

در جریان بررسی تیلفون موبایل متهم، پولیس دریافت که او با قاچاقبران انسان تماس نزدیک دارد. متهم اعتراف کرد که چندین بار و در آخرین مورد، روز ۷ جولای، چندین کشتی را به سواحل سانگت انتقال داده است.او گفت که به دلیل «قرضداری و نیاز به مواد مخدر» حاضر به انتقال وسایل دریانوردی شده و از این انتقالات بین ۶۵۰ تا ۸۵۰ یورو دریافت می‌کرده است.

مبارزه مشترک فرانسه وبریتانیا علیه قاچاق مهاجران

در حالی که در ماه‌های اخیر تلاش‌های مهاجران برای عبور از کانال مانش افزایش یافته، ژرالد دارمنن، وزیر داخله فرانسه روز ۲۴ جولای اعلام کرد که از آغاز سال ۲۶ شبکه قاچاقبران انسان در شمال فرانسه دستگیر شده‌اند.

او گفت که عملیات برای دستگیری این شبکه‌ها با تکیه بر«مرکز مشترک فرانسه-بریتانیا» که درماه جولای ۲۰۲۰ ایجاد شد، انجام شده است.

فرانسه وبریتانیا هفته گذشته باردیگر با اعلام توافقی تاکید کردند که در مبارزه علیه قاچاق انسان از طریق کانال مانش، به گونه مشترک اقدام خواهند کرد.

در همین مورد: کانال مانش: فرانسه و بریتانیا همکاری‌ها علیه مهاجرت غیرقانونی را تقویت می‌کنند

پارلمان بریتانیا طرح اصلاحات در قانون مهاجرت به این کشور را که از سوی وزارت داخله پیشنهاد شده تحت بررسی دارد. پریتی پاتل، وزیر داخله بریتانیا گفته است که تشدید مجازات قاچاقبران انسان از اهداف اساسی این قانون است.

 

در همین زمینه

Webpack App