آرشیف: عملیات تخلیه اردوگاه مهاجران در پاریس، ۲۹ جنوری ۲۰۱۹. عکس: مهاجرنیوز/ ان دیاندرا
آرشیف: عملیات تخلیه اردوگاه مهاجران در پاریس، ۲۹ جنوری ۲۰۱۹. عکس: مهاجرنیوز/ ان دیاندرا

پرفکتور پاریس روز پنجشنبه به ۱۰۴مهاجری که در امتداد کانال اورک به سر می بردند سرپناه داد. برخی از این مهاجران قبلاً در منطقه ووژ اعتراض کرده بودند زیرا پس از تخلیه عملیات پلیس در۳۰ جولای به آنها سرپناهی داده نشده بود.

پرفکتور پاریس روز پنجشنبه ۵ اگست به ۱۰۴ مهاجر که در امتداد کانال اورک زندگی می کردند، سرپناه داد. این مهاجران مردان تنها هستند و در میان آنها دو تن از یک خانواده نیز حضور دارند.

پرفکتور پاریس در بیانیه ای اعلام کرد که همه آنها در مراکز پذیرش در مناطق ایل دو فرانس انتقال داده شدند. این منبع می گوید: «از ابتدای سال جاری به ۴۹۳۰ بی سرپناه اسکان داده شده است.»

به گفته سازمان اتوپیدیا ۵۶، مهاجران به دو مرکز پذیرش در پاریس و ایسون منتقل شدند.

بیشتر این مهاجران کسانی هستند که پس ازعملیه تخلیه در۳۰ جولای از پاریس اخراج شده بودند. پلیس یک اردوگاه متشکل از ۶۰۰ مهاجر و افراد بی سرپناه را از میدان ووژ تخلیه کرد. در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن از افراد تنها بدون راه حل برای سرپناه از محل پراگنده شدند. بخش عمده این مهاجران افغان بودند.

فیلیپ کارو عضو سازمان "سولیداریتی میگران ویلسون" در پاریس می گوید: «ما در آن زمان سعی کردیم پیام خود را به گوش مسئولان برسانیم. در هنگام شب با ۴۵ مهاجر ملاقات کردیم. آنها در کنار کانال اورک در خیابان زندگی می کردند.»

از سوی دیگر کریل تورلا، یکی از اعضای سازمان اتوپیدیا ۵۶ می گوید: «اکثر تازه واردان به فرانسه شب را در امتداد کانال اورک می گذرانند اما این بار بیشتر مهاجران از میدان ووژ آمده اند.»

در اوایل اگست، سازمان اتوپیدیا ۵۶ به این مهاجران بی سرپناه خیمه و پتو دادند. از سوی دیگر سازمان سولیداریتی میگران ویلسون هر صبح برای۴۰ تا ۵۰ بی سرپناه غذا توزیع می کردند.

در همین حال، از آغاز سال سازمان ریکیزیسیون هفت مکان را در پاریس برای مسکن مهاجران پیشنهاد کرد تا مقامات را مجبوربه دادن سرپناه به مهاجران کند. بر اساس گزارش سازمان ها، در نتیجه این اقدامات حدود ٣٠٠٠ بی سرپناه توانستند از اسکان اضطراری بهره مند شوند.

 

در همین زمینه