نجات مهاجران توسط نیرو های دریایی انگلستان در کانال مانش. عکس: پکچر الیانس
نجات مهاجران توسط نیرو های دریایی انگلستان در کانال مانش. عکس: پکچر الیانس

روز یکشنبه ۵ سپتامبر ۱۵۸ مهاجر از راه کانال مانش به انگلستان رسیدند. در همین حال مقامات فرانسوی می گویند که ۲۰ مهاجر را در کانال مانش نجات دادند.

وزارت داخله انگلستان می گوید ۱۵۸ مهاجر روز یکشنبه ۵ سپتامبر از راه کانال مانش وارد انگلستان شدند. در میان آنها ۴ مهاجر خردسال و یک کودک نوزاد نیز حضور دارند.

هویت این مهاجران هنوز مشخص نشده است. به گفته مقامات این نخستین گروه مهاجران است که در ماه جاری از طریق کانال مانش وارد انگلستان شده اند.

از سوی دیگر، پرفکتور مانش و دریای شمال فرانسه در صفحه توییتر خود اعلام کرده که امدادگران فرانسوی۲۰ مهاجر را به روز یکشنبه در آب های ساحلی ویمرو نجات دادند. به گفته این منبع این مهاجران پس از واژگون شدن قایق آنها نجات یافتند.

مهاجران پس از عملیات نجات در دریا، به بندر بولونی سور مر منتقل شدند. در میان آنها یک کودک چهار ساله و ۶ زن نیز شامل بودند.

با وجود اقدامات امنیتی در کانال مانش، بسیاری از مهاجران تلاش می کنند تا خود را با قایق های کوچک به انگلستان برسانند. به گزارش بی بی سی، از ابتدای سال جاری حدود ۱۲۵۰۰ نفر با ۵۰۰ قایق از راه کانال مانش به انگلستان رسیده اند.


 

در همین زمینه