آرمین لاشت، نامزد مقام صدارت آلمان از حزب دموکرات مسیحی و اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن و نخست وزیر فعلی ایالت نورد راین وستفالن آلمان
آرمین لاشت، نامزد مقام صدارت آلمان از حزب دموکرات مسیحی و اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن و نخست وزیر فعلی ایالت نورد راین وستفالن آلمان

نامزد مقام صدارت آلمان خواستار پذیرش شهروندان بیشتر افغان شد که در معرض خطر قرار دارند. او گفت در صورتی که ایالت ها چنین درخواست را کنند، حکومت فدرال با آن توافق خواهد کرد.

آرمین لاشت، نامزد مقام صدارت آلمان از حزب دموکرات مسیحی و اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن از ایالت های ۱۶ گانه این کشور خواسته است که آمادگی شان را به پذیرش بیشتر افغان هایی که زیر تهدید قرار دارند، اعلام کنند. 

لاشت در حال حاضر، نخست وزیر ایالت نوردراین ویستفالن آلمان می باشد که بیشتر نفوذ آلمان در آن زندگی می کنند.

این مقام آلمان روز یکشنبه در گفتگو با رادیوی آلمان افزود که ایالت ها باید از امکانات قانونی استفاده کنند و برنامه پذیرش ایالتی را ایجاد نمایند.

بر بنیاد معلومات، وزارت داخله فدرال آلمان پیش از این چنین برنامه را تائید نکرده است. در عین زمان، آرمین لاشت امیدوار است که در آینده، وزارت داخله فدرال با این طرح موافقت کند. تا حال، درخواست هایی زیاد این چنینی از ایالت های آلمان صورت نگرفته است.

آرمین لاشت به برنامه سال ۲۰۱۶ ایالت بادن وورتمبرگ اشاره کرده که این ایالت تعدادی از ایزدی ها را از شمال عراق پذیرفته بود. لاشت افزود، در صورتی که امکان و درخواست برای پذیرش زنانی تحت تهدید وجود داشته باشد، حکومت فدرال آلمان با آن موافقت خواهد کرد.

ایالت بادن وورتمبرگ در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ بیش از یک هزار تن از ایزدی ها را که از جمله اقلیت های مذهبی در عراق و سوریه اند، پذیرفت. بر بنیاد پیش بینی ها، بیش از ۲۰۰ هزار ایزدی در آلمان زندگی می کنند که دومین اجتماع بزرگ در خارج از آلمان را تشکیل می دهند.

 

در همین زمینه