عملیات نجات گارد ساحلی ترکیه (آرشیف)
عملیات نجات گارد ساحلی ترکیه (آرشیف)

مقام‌های امنیتی ترکیه اعلام کردند که ۳۳۵ مهاجر «غیرقانونی» را در مناطق مختلف این کشور دستگیر کرده‌اند. بخش عمده این مهاجران افرادی بودند که توسط محافظان ساحلی یونان به سوی ترکیه عقب رانده شده بودند.

به گزارش خبرگزاری اناتولی، محافظان ساحلی و نیروهای امنیتی روز دوشنبه ۲۰ سپتمبر اعلام کردند که ترکیه طی چندین عملیات جداگانه ۳۳۵ مهاجر غیرقانونی را در ولایات ازمیر، آیدین و ارزینجان دستگیر کردند.

بر بنیاد گزارش، محافظان ساحلی ۱۳۷ مهاجر سوار بر قایق‌های نجات در آب‌های نزدیک چشمه، سفری حصار و دیکیلی را نجات دادند. این مهاجران برای رفتن به یونان تلاش کرده بودند اما توسط محافظان ساحلی این کشور به سوی ترکیه عقب رانده شده بودند.

در همین زمینه: یونان می خواهد موج پناهجویان جدید افغان را متوقف کند

در یک عملیات دیگر در سفری حصار، نیروهای امنیتی ۸۷ مهاجر دیگر را که تلاش داشتند با چندین قایق خود را به اروپا برسانند دستگیر کردند.

گزارش می‌افزاید محافظان ساحلی ۲۴ مهاجر دیگر را که توسط نیروهای یونانی عقب رانده شوده بودند در ولایت آیدین دستگیر کردند.

مقام‌های ترکیه همچنان طی سه روز گذشته ۷۱ مهاجر افغان و سوری را در ولایت قرقلاایرلی در نزدیکی مرزهای بلغاریا بازداشت کردند.

تعدادی از این مهاجران به مقام‌های ترکیه گفتند که پولیس بلغاریا بعد از لت و کوب ، آن‌ها را به ترکیه بازگردانده است.

در یک مورد دیگر، پولیس مبارزه با قاچاق ترکیه ۱۶ مهاجر افغان از جمله ۹ کودک را که در سه موتر سوار بودند دستگیر کردند. این دستگیری در یک مرکز کنترول شاهراه در ارزینجان انجام شد.

مقام‌های امنیتی ترکیه گفته‌اند که دستکم ۶ تن را به اتهام دست داشتن در قاچاق مهاجران دستگیر کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: ترکیه از آغاز سال بیش از ۴۰ هزار مهاجر «غیرقانونی» افغان را دستگیر کرده

   

 

در همین زمینه