مهاجران سوریایی در آلمان/عکس: Picture-alliance/dpa/S.Pförtner
مهاجران سوریایی در آلمان/عکس: Picture-alliance/dpa/S.Pförtner

براساس اطلاعات پولیس آلمان فدرال، در آخر هفته گذشته در مرز براندنبورگ آلمان با پولند، ۲۵۱ مورد ورود غیر قانونی ثبت شده است. این اشخاص از کشور بلاروس و از طریق لیتوانیا یا پولند به آلمان آمده اند.

به گفته پولیس آلمان فدرال در روز دوشنبه، این بالاترین میزان ورود غیر قانونی از مرز در روزهای آخر هفته است. براساس گزارش پولیس آلمان، در اغلب موارد آن ها گروه های بزرگتری بوده اند که بدون مجوز وارد کشور شده اند.

به گفته یک شاهد عینی، روز جمعه ماموران پولیس فدرال یک گروه ۱۲ نفره شهروندان عراقی را در منطقه فالکن هاگن (مارک) کنترول می کرد که اجازه اقامت به همراه نداشتند. یک خانم ۲۰ ساله حامله برای مراقبت های طبی به شفاخانه انتقال داده شد.

چند ساعت بعد پولیس یک گروه ۳۱ نفره را پیدا کرد: ۲۹ عراقی و ۲ سوریایی شامل آن بودند.

بر بنیاد یک شاهد عینی در فرانکفورت (اودر) پولیس آلمان فدرال در فرانکفورت (اودر) ۱۵ شهروند عراقی را در نزدیکی محکمه اداری پیدا کرده است. آن ها مدرک اقامت معتبر نداشتند. 

پس از به پایان رساندن مراحل اداری در دفتر پولیس، این افراد به مرکز پذیرش مهاجران ایالت براندنبورگ در آیزن هوتن شتات تحویل داده شدند.

پولیس آلمان فدرال گفته است که برای بهبود روند جستجوی مهاجران غیرقانونی، از پولیس های اسب سوار استفاده می کند.

حکومت های چندین کشور اتحادیه اروپا که پولند نیز شامل آن ها است، الکساندر لوکاشینکو، رئیس جمهور بلاروس را متهم می کنند که مهاجران را از مناطق بحرانی به صورت سازمان دهی شده به مرزهای بیرونی اتحادیه اروپا انتقال می دهد.

لوکاشینکو در اواخر ماه می اعلام کرده بود که کشورش در واکنش به تشدید تحریم های اتحادیه اروپا دیگر جلوی ادامه سفر مهاجران را به این اتحادیه نمی گیرد.

لیتوانیا چندی پیش از ساخت یک حصار ۵۰۸ کیلومتری در امتداد مرزش با بلاروس خبر داده بود. در کشور مجاور لیتونی نیز، کار ساخت یک حصار جریان دارد.

 

در همین زمینه