به گفته پولیس این مهاجران در مسیر راه وضعیت غیرانسانی و خطر حیاتی را تجربه می کنند (عکس آرشیف)
به گفته پولیس این مهاجران در مسیر راه وضعیت غیرانسانی و خطر حیاتی را تجربه می کنند (عکس آرشیف)

پولیس رومانیا ۱۸ افغان را به ظن قاچاق انسان بازداشت کرده است. این افراد مظنون اند که در ماه‌های اخیر حدود ۲۰۰ مهاجر را بعضاً تحت شرایط بسیار خطرناک قاچاقی به ایالت بایرن آلمان انتقال داده اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در نتیجه تحقیقات پولیس فدرال آلمان در شهرهای روزنهایم و مونشن این کشور، پولیس رومانیا موفق به بازداشت این افراد مظنون به قاچاق انسان شده است. هنوز مشخص نیست که آیا این قاچاقبران در رومانیا مورد پیگرد قانونی قرار می گیرند یا خیر یا اینکه آیا متهمان به آلمان تحویل داده می شوند یا خیر. بر اساس این گزارش، افرادی که قاچاق می شدند عمدتا از افغانستان اند و چندین هزار یورو برای قاچاق خود پرداخته اند.

در ماه نوامبر سال گذشته بازرسان شهر روزنهایم متوجه شیوه خاصی از قاچاق انسان گردیده بودند. قاچاقچی‌ها گروه‌های کوچکی از هموطنان خود از افغانستان را به موترهای باری سوار کرده و این مهاجران در حومه شاهراه شماره هشت شهر روزنهایم حین تخلیه بار و یا هم در هنگام وقفه کوتاه خود را از لاری‌ها به پایین پرتاب می‌کرده اند.

به گفته پولیس این مهاجران در مسیر راه وضعیت غیرانسانی و خطر حیاتی را تجربه کرده اند. پولیس گفته است که این پناهجویان تحت شرایط خیلی غیرانسانی به ایالت بایرن رسانیده می‌شده اند؛ طور مثال برای چندین روز در هوای سرد در میان تخته‌های چوب و یا هم کنده درختان جا داده می‌شدند. برای رفع حاجت نیز بوتل‌های پلاستیکی در اختیار آنان قرار داده می‌شده است.

یک گروه بازرسان موفق به جمع‌آوری ۵۰ مورد مشابه این شیوه انتقال شده اند. براساس این تحقیقات راننده‌های موترهای باری متوجه این افراد در میان محموله‌های لاری نمی‌شده اند. گفته می‌شود که هر یک این مهاجران برای رسیدن به آلمان چندین هزار یورو به قاچاقچی‌ها داده اند.

براساس گزارش‌ها، گروه مشترک بازرسان آلمانی و رومانیایی از ماه جون به این سو روی این مسأله تحقیق نموده و سرانجام به روز سه شنبه با همکاری یوروپول موفق به بازداشت این قاچاقچی‌های منظنون شده اند.

 

در همین زمینه