موترهای پولیس در راونسبورگ، آلمان/عکس: Picture-alliance/dpa/F.Kästle
موترهای پولیس در راونسبورگ، آلمان/عکس: Picture-alliance/dpa/F.Kästle

پولیس آلمان از افزایش رقم مهاجرانی که با عبور غیرقانونی از مرز پولند وارد این کشور می‌شوند، خبر می‌دهد. تنها در اخیر هفته گذشته، پولیس این کشور رقم بی پیشینه افراد را بازداشت کرده اند.

پولیس فدرال آلمان در برلین روز دوشنبه اعلام کرد که در اخیر این هفته فقط در براندنبورگ در منطقه مرزی آلمان با پولند ۳۹۲ فرد تازه رسیده گرفتار شدند؛ رقمی که بی سابقه است. یک هفته قبل شمار آن ها به ۲۵۱ تن می‌رسید.

در منطقه ای که تحت نظارت مدیریت پولیس فدرال آلمان در برلین است، از آغاز سال تا یکشنبه شب ۲۶۰۳ فرد ثبت شده اند که به صورت غیرمجاز از مرز عبور کرده اند. ۸۱۰ تن از آن ها در دوره زمانی چهارم تا دهم اکتوبر بازداشت شده اند.

اداره پولیس فدرال آلمان در ادامه گفت که بیشتر این افراد از عراق، ایران و یمن هستند. آن ها از مرز بلاروس عبور می‌کنند و از طریق لیتوانیا یا پولند وارد آلمان می‌شوند.

الکساندر لوکاشینکو، رئیس جمهور بلاروس اعلام کرده بود که دیگر جلو مهاجرانی که قصد دارند خود را به اتحادیه اروپا برسانند را نمی‌گیرد.

از آن زمان به بعد، گزارش ها راجع به مهاجرانی که سعی می‌کنند از طریق بلاروس به پولند یا لیتوانیا راه یابند، افزایش یافته است. هر دو کشور عضو اتحادیه اروپا هستند. 

بربنیاد اطلاعات پولیس آلمان فدرال، شماری از این مهاجران با کمک قاچاقبران سفرشان را از آن جا به آلمان ادامه می‌دهند.

به گفته پولیس فدرال آلمان، ماموران پولیس فقط در روز یکشنبه در طول مدت زمان کوتاه متوجه ۴۴ تن شدند که به صورت غیرقانونی وارد کشور شده بودند: آن ها حدود ساعت ۰۷:۵۰ صبح ۱۶ مرد یمنی و سه مرد سوریایی را در یک منطقه جنگلی بازداشت کردند که در نزدیکی کوشن (ناحیه اودر اشپره) قرار دارد و یک ساعت بعد، ۲۵ عراقی در یک سرک فرعی بین کلاین گاست روزه (ناحیه اشپره – نایسه) و گوبینیگ (پولند) بازداشت شدند.

به گفته ماموران پولیس، این افراد مدارک معتبر برای اقامت در آلمان را نداشتند و به این خاطر بازداشت شده اند.

 

در همین زمینه