قرار است به زودی اعضای تیم ملی فوتبال دختران افغان وارد بریتانیا شوند
PHOTO: picture-alliance/empics/S. Parsons
قرار است به زودی اعضای تیم ملی فوتبال دختران افغان وارد بریتانیا شوند PHOTO: picture-alliance/empics/S. Parsons

حکومت بریتانیا از دادن ویزا برای اعضای تیم ملی فوتبال دختران افغان و خانواده‌های شان خبر می‌دهد. در حال حاضر، این گروه که تعدادشان به ۱۳۰ نفر می‌رسد در پاکستان به سر می‌برند تا به زودی به لندن سفر کنند.

اعضای تیم ملی فوتبال دختران افغان به زودی وارد بریتانیا می‌شوند. یک سخنگوی حکومت بریتانیا گفته است: «ما روی چگونگی صدور ویزا برای اعضای تیم ملی فوتبال دختران افغان کار می‌کنیم و خرسندیم که به زودی از ورود آن ها به بریتانیا استقبال کنیم.»

رقم این دختران به ۳۵ تن می‌رسد که بیشتر آن ها را نوجوانان تشکیل می‌دهند. این دختران در ماه اگست، یک طیاره‌ بریتانیایی را که ماموریت تخلیه شهروندان آسیب پذیر از کابل را به عهده داشت، از دست دادند.

تعداد این دختران با اعضای خانواده های شان در کل به ۱۳۰ نفر می‌رسد که در حال حاضر در پاکستان به سر می‌برند و پس از دریافت ویزای بریتانیا، وارد لندن شوند. اسلام آباد، برای آن ها ویزای ۳۰ روزه صادر کرده است.

یک بنیاد بریتانیایی که در بیرون شدن این دختران از کابل همکاری کرده، با نشر اعلامیه‌ای گفته است که پس از سقوط کابل به دست طالبان، این دختران در وضعیت خطرناک قرار گرفته بودند. در بخشی از اعلامیه این بنیاد آمده است: «این بازیکنان جوان که ما به گونه دوامدار با آن ها تماس تصویری برقرار می‌کنیم، بسیار خوشحال هستند از این که می توانند در بریتانیا زندگی جدیدی را آغاز کنند و این شانس به آن ها داده شده است»

 

در همین زمینه