کشتی «سی واچ ۳» در بحیره مدیترانه/عکس: Picture-alliance/ROPI/SeaWatch
کشتی «سی واچ ۳» در بحیره مدیترانه/عکس: Picture-alliance/ROPI/SeaWatch

کشتی نجات «سی واچ ۳» در جریان دو روز بیش از ۴۰۰ مرد، زن و کودک را نجات داده و به محل امنی انتقال داده است. افزون براین نجات دهندگان نظاره گر برخورد خشونت آمیز گارد ساحلی لیبیا با مهاجران بودند.

 کشتی نجات «سی واچ ۳» در برابر ساحل لیبیا ۴۱۲ پناهجو را از خطر غرق شدن نجات داد. سازمان «سی واچ» اعلام کرد، این اشخاص در روزهای یکشنبه و دوشنبه طی هفت عملیات نجات به کشتی انتقال داده شده اند.

این سازمان دوشنبه بعد از ظهر در تویتر اعلام کرد، آن ها در طول دو عملیات اشخاص دیگری را از یک قایق بادی پرازدحام و یک قایق چوبی از خطر غرق شدن نجات داده و به کشتی «سی واچ ۳» انتقال داده اند. نخست در روز یکشنبه طی دو ماموریت ۱۲۰ تن به محل امنی انتقال داده شده اند. 

این سازمان آلمانی یکشنبه شب در تویتر نوشت، در نخستین ساعات روز دوشنبه، ۲۰۲ تن از سه قایق نجات داده شدند.

افزون براین در جریان ماموریت هواپیمای «Seabird» پرسونل این سازمان شاهد دو عملیات موسوم به «Pullbacks» توسط گارد ساحلی مناقشه برانگیز لیبیا شده است. طی این عملیات گارد ساحلی مهاجران را به سوی خشکه می کشاند.

بحیره مدیترانه یکی از خطرناک ترین مسیرهای فرار در سراسر دنیا است. در بسیاری از موارد مهاجران از کشورهای افریقایی سعی می کنند با استفاده از این مسیر به اروپا بیایند و اغلب در بحر خطر غرق شدن آن ها را تهدید می کند. هیچ نهاد دولتی که نجات آن ها را از بحیره مدیترانه سازمان دهی کند، وجود ندارد. فقط چند سازمان خصوصی با کشتی های مختلف به دنبال مهاجرانی هستند که به خطر افتاده اند.

به گزارش سازمان بین المللی مهاجرت (آی او ام)، تا به حال در سال روان دست کم ۱۳۶۱ تن جانشان را از دست دادند.

 

در همین زمینه