در نتیجه بازرسی پولیس اتریش، معلوم شد که ۲۸ مهاجر غیرقانونی در فضای بسیار تنگ داخل وان انبار شده و دو تن از آنها جان خود را از دست داده‌اند، ۱۹ اکتوبر ۲۰۲۱. عکس از پیکچر الیانس
در نتیجه بازرسی پولیس اتریش، معلوم شد که ۲۸ مهاجر غیرقانونی در فضای بسیار تنگ داخل وان انبار شده و دو تن از آنها جان خود را از دست داده‌اند، ۱۹ اکتوبر ۲۰۲۱. عکس از پیکچر الیانس

اجساد دو مهاجر غیرقانونی در یک وان در اتریش در نزدیکی مرز با هنگری (مجارستان) پیدا شد. به گفته پولیس، ۲۶ مهاجر دیگر زنده به دست پولیس افتادند. راننده موفق به فرار شده است.

مقام‌های اتریشی اعلام کردند که روز سه شنبه ۱۹ اکتوبر سربازان این کشور یک وان را که از هنگری وارد اتریش شده بود، تحت بازرسی قرار دادند. در نتیجه این بازرسی، معلوم شد که ۲۸ مهاجر غیرقانونی در فضای بسیار تنگ داخل وان انبار شده و دو تن از آنها جان خود را از دست داده‌اند.

به گفته خبرگزاری فرانسه، مهاجرانی که زنده به دست پولیس افتاده‌اند همه اتباع سوری هستند و راننده موفق شده فرار کند.

کارل نهامر، وزیر داخله محافظه کار اتریش گفت: «این اقدام غم‌انگیز نشان می‌دهد که قاچاقبران قصدا حاضرند یک یا چندین تن را قربانی کنند.»

اتریش که با افزایش شمار مهاجران در مرزهای شرقی و جنوبی‌اش روبروست در ماه جولای کنترول در این مرزها را تشدید کرد. به گفته پولیس آز آغاز سال تا کنون ۲۵۰ قاچاقبر انسان دستگیر شده‌اند.

در همین زمینه: اتریش در پی افزایش شمار مهاجران، سربازان بیشتری را به مرز می فرستد

اتریش در گذشته نیز شاهد حوادث غم انگیز مشابهی بوده است.

در ماه اگست سال ۲۰۱۷، ۷۱ مهاجر غیرقانونی از سوریه، عراق و افغانستان که در داخل یک کامیون کوچک جا داده شده بودند، در اثر خفگی جان شان را از دست دادند.

اجساد این مهاجران در شرق اتریش به دست آمد اما تحقیقات نشان داد که آنان قبل از داخل شدن به این کشور مرده بودند. حدود چهار سال بعد، اتریش قاچاقبران این مهاجران را به زندان دایمی محکوم کرد.

بیشتر بخوانید: مهاجر اخراج شده از اتریش: در افغانستان هیچ کسی را ندارم

 

در همین زمینه