۶ اکتبر سال ۲۰۲۱، مهاجران در یک کمپ ویژه پذیرش پناهجویان تازه وارد/عکس: picture alliance/dpa/Patrick Pleul
۶ اکتبر سال ۲۰۲۱، مهاجران در یک کمپ ویژه پذیرش پناهجویان تازه وارد/عکس: picture alliance/dpa/Patrick Pleul

پولیس ایالت براندنبورگ بیش از ۵۰ راستگرای افراطی را در نزدیکی شهر گوبن که در منطقه مرزی با پولند موقعیت دارد گرفتار کرد. شماری از این افراد مسلح بودند و می‌خواستند که جلو ورود مهاجران را به آلمان بگیرند.

پولیس آلمان روز یکشنبه اعلام کرد که آنان یک گروه را در منطقه مرزی با پولند بازداشت کرده اند. به گفته پولیس، این افراد قصد داشتند که مانع ورود پناهجویان از طریق پولند به آلمان شوند. این گروه اسپری های مرچ، سرنیزه، قمه و باتوم نیز با خود داشته اند.

در ادامه گزارش پولیس آمده است، برخی از این اشخاص دستگیر شده از ایالت براندنبورگ هستند. اما برخی دیگر از زاکسن، مکلنبورگ فورپومرن، برلین و بایرن به این جا سفر کرده اند. این اشخاص پس از دریافت دستور اخراج، منطقه اطراف گوبن را ترک کردند. 

گفته می‌شود که این اشخاص در پی درخواست حزب کوچک و راست افراطی «Der Dritte Weg» (راه سوم) به این منطقه مرزی سفر کرده بودند.

پولیس براندنبورگ در ادامه گفت، یک گردهمایی ۲۴ ساعته در مخالفت با این گروه راست افراطی، بدون هیچ‌گونه اختلالی برگزار شده است. این گردهم‌آیی با اجازه نهادهای مسئول در مرکز شهر گوبن برگزار شد.

هورست زیهوفر، وزیر داخله آلمان فدرال به روزنامه «بیلد ام زونتاگ» گفت، به خاطر مهاجرت غیرقانونی به آلمان، کنترول در مرز سبز با پولند را تشدید می‌کند. او گفت که واحدهای پولیس را نیز برای حمایت از پولیس فدرال به آن جا فرستاده است.

وزیر داخله آلمان گفت: «در صورت لزوم حاضر هستم شمار ماموران پولیس را باز هم افزایش دهم. ما منطقه مرزی و مرز سبز با پولند را به شدت کنترول خواهیم کرد.»

از ماه اگست به این طرف، شمار مهاجران و پناهجویانی که از طریق بلاروس و پولند به آلمان می آیند، به وضوح افزایش یافته است. 

 

در همین زمینه