ندیم امیری، بازیکن تیم ملی فوتبال آلمان
ندیم امیری، بازیکن تیم ملی فوتبال آلمان

ندیم امیری، بازیکن تیم ملی فوتبال آلمان و مهاجم میانی تیم بایرلیورکوزن گفته که نگران اوضاع افغانستان است و می‌خواهد به پناهجویانی که به آلمان می آیند کمک کند.

امیری اوضاع در افغانستان، وطن پدری اش را غیرقابل پیش بینی خواند و اضافه کرد: «شما واقعا نمی‌دانید آنجا چه اتفاقی می افتد. من امیدوارم که شرایط بالاخره آرام شود و مردم بتوانند با خیال راحت در کشورشان زندگی کنند.»

پس از تصرف قدرت در افغانستان توسط طالبان، اوضاع بشری در این کشور به شدت وخیم شده و هزاران نفر از این کشور در حال فرار اند. چند هزار تن از این افراد در برنامه های تخلیه افراد واجد شرایط حفاظت به آلمان منتقل شده اند.

این بازیکن هافبک بایرلیورکوزن گفته که به پناهجویان و پناهندگان از افغانستان کمک می‌کند: «تلاش می کنم به مهاجران افغان آرامش بدهم، حمایت شان کنم و کمی آسایش و لذت زندگی را به آنان بدهم.»

دهه های متوالی افغانستان درگیر جنگ بوده و همه ساله هزاران پناهجو از این کشور جنوب آسیا به آلمان می آیند. امیری گفت که با پناهجویان افغان ملاقات کرده است و تلاش می‌کند "به آنها آرامش و آسایش بدهد."

ندیم امیری اضافه کرد که مردم افغانستان از اینکه آلمان به هموطنان شان پناه می دهد، سپاسگزاری می‌کنند: «در ملاقات با پناهندگان افغان دیدم که آنها چقدر به طرز باورنکردنی قدردان هستند؛ به این خاطر که آلمان به آنها در این مرحله دشوار زندگی شان کمک می کند.»

وی افزود از دیدن پناهندگانی که به تازگی از افغانستان به آلمان رسیده اند، خرسند است: «این لحظات بسیار خوشایند اند؛ به ویژه وقتی کودکانی را می‌بینید که بالاخره می‌توانند دوباره در آرامش بخوابند، فقط به این دلیل که در اینجا در امنیت هستند.»

Rsh-Si (dpa)

برگرفته از رسانه همکار ما (دویچه وله)

 

در همین زمینه