همواره پناهجویان با استفاده از لاری های باربری تلاش می کنند خود را به کشور های غرب اروپا برسانند
همواره پناهجویان با استفاده از لاری های باربری تلاش می کنند خود را به کشور های غرب اروپا برسانند

پولیس آلمان اعلام کرده است که ده پناهجوی افغان را از داخل یک لاری در ایالت زاکسن انهالت پیدا کرده است. این پناهجویان ۱۴ تا ۲۰ ساله احتمالا از رومانیا به آلمان آمده اند.

پولیس در ایالت زاکسن انهالت آلمان از داخل یک لاری در یک پارکینگ ده پناهجوی افغان را پیدا کرد. چنانچه پولیس روز یک شنبه اعلام کرده است، راننده این موتر که از رومانیا است، در جریان توقف در یک پارکینگ صدای ضربه را از داخل لاری شنیده و موضوع را به پولیس اطلاع داده است. پولیس بعد از باز کردن بخش بار این لاری در داخل این پارکینگ ده پناهجوی افغان را یافته است.

این جوانان که بین ۱۴ تا ۲۰ سال سن دارند، بنا به گفته خودشان به کمک یک قاچاقبر از رومانیا سوار این لاری شدند و از طریق مجارستان، چک و سلواکیا به آلمان آمده اند.

پناهجویان یاد شده با راننده ۴۳ ساله یکجا به پولیس فدرال تحویل داده شدند. از آنجایی که ثابت نشد که راننده از حضور این مهاجران در لاری اطلاع داشته است، او توانست بعداً اداره پولیس را ترک کند.

پولیس گفته است که این افغان‌ها در مشورت با ادارات مهاجرت به تاسیسات مناسب منتقل شدند و افراد زیر سن آن‌ها به زیر مراقبت اداره اطفال و نوجوان قرار گرفتند.

در پیوند به این قضیه یک دوسیه به دلیل قاچاق اتباع خارجی و ده دوسیه دیگر به دلیل ورود غیرقانونی به آلمان راه اندازی شده است.

 

در همین زمینه