یک مهاجر سودانی که بعد از عبور از مرز ، از بلاروس وارد پولند شده و در یک منطقه جنگلی به سر‌ می‌برد، ۲۵ اکتوبر ۲۰۲۱. خبرگزاری رویترز
یک مهاجر سودانی که بعد از عبور از مرز ، از بلاروس وارد پولند شده و در یک منطقه جنگلی به سر‌ می‌برد، ۲۵ اکتوبر ۲۰۲۱. خبرگزاری رویترز

جسد یک مهاجر عراقی در مرز مشترک بلاروس و پولند پیدا شد. از تابستان امسال این دهمین مهاجر است که در تلاش رسیدن به اروپا در مرز میان هردو کشور جان خود را از دست می‌دهد.

جزئیات بیشتری در باره هویت مهاجر یاد شده منتشر نشده اما به گفته رسانه‌های پولندی، او هنگام تلاش برای عبور از مرز جان داده است.

این در حالیست که نگهبانان مرزی بلاروس روز شنبه گذشته گفتند که مهاجر عراقی بعد از عبور از مرز در داخل خاک پولند مرده است. آنها همچنین ادعا کرده‌اند که  نگهبانان مرزی پولندی مهاجران دیگر را مجبور کرده‌اند تا جسد فرد یاد شده را به داخل مرز بلاروس برگردانند.

در همین زمینه: کشف اجساد چند پناهجو در مرز پولند با بلاروس

به گزارش روزنامه گازتا ویبورچا، یک سخنگوی نگهبانان مرزی پولندی گفته است که «اگر حادثه در بخش مرزی پولند اتفاق می‌افتاد، دفاتر نگهبانان مرزی از آن آگاهی می‌یافتند.»

از تابستان امسال که گزارش شد تعدادی از مهاجران از جمله افغان‌ها، در مرزهای مشترک بلاروس و پولند گیر افتاده‌اند این دهمین مهاجر است که در تلاش رسیدن به اروپای غربی جان می‌دهد.

روز نامه گازتا ویبورچا گزارش داده است که اجساد هفت تن از این مهاجران در داخل مرز پولند پیدا شده است اما به گفته خبرگزاری فرانسه، نگهبانان مرزی پولندی در این مورد اطلاعات بیشتری نداده‌اند.

در ماه‌های گذشته، هزاران تن از مهاجران شرق میانه و افریقا، از مرز بلاروس وارد لیتوانیا، پولند و یا لیتونی شده و یا برای عبور از این مرز تلاش کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: مهاجرانی که از طریق بلاروس به آلمان می آیند، چه کسانی هستند؟

اتحادیه اروپا، الکساندر لوکاچنکو، رئیس جمهور بلاروس را به سازماندهی موج مهاجران به سوی اروپا به عنوان واکنشی در برابر تحریم‌های اقتصادی اتحادیه علیه این کشور متهم می‌کند.

شماری از مهاجران می‌گویند که نیروهای بلاروس آنها را مجبور می‌کنند تا از مرز بگذرند اما نگهبانان مرزی پولندی دوباره آن‌ها را به مرز بلاروس عقب می‌رانند. این رفتار نگهبانان مرزی هردو کشور موجب شده تعدادی از مهاجران در بی سرنوشتی رقت باری در مرز گیر بمانند.

در همین زمینه: پولند از عرضه خدمات صحی برای مهاجران در مرز خودداری می‌کند


 

در همین زمینه