یک افسر پولیس آلمان واسطه نقلیه را متوقف کرد که در آن گروهی از پناهجویان حضور داشتند
 Oct. 28, 2021 | Photo: Picture-alliance
یک افسر پولیس آلمان واسطه نقلیه را متوقف کرد که در آن گروهی از پناهجویان حضور داشتند Oct. 28, 2021 | Photo: Picture-alliance

یک مقام ارشد ایالت براندنبورگ می‌گوید، پیش بینی می‌شود که در ماه های آینده هزاران پناهجو و مهاجر از طریق بلاروس وارد کشورهای عضو اتحادیه اروپا شوند.

میشایل اشتوبگن، وزیر امور داخله ایالت براندنبورگ از احتمال هجوم هزاران پناهجو در ماه های آینده به این ایالت سخن می‌گوید. این عضو حزب اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان روز چهارشنبه هشدار داد که انتظار می‌رود، این افراد از طریق بلاروس وارد آلمان و کشورهای دیگر عضو اتحادیه اروپا شوند. اشتوبگن به مهاجرانی اشاره کرد که به لیتوانیا، لتونی و پولند رسیده اند و احتمالاً سفرشان را از آنجا به جلو ادامه دهند.

میشایل اشتوبگن در کمیته امور داخلی پارلمان ایالتی براندنبورگ گفت: «ما باید این حدس را بزنیم که بیشتر آن ها در ماه های آینده به سوی آلمان می آیند.»

او هرچند رقم دقیقی را ارایه نکرده، اما این تصور را دارد که رقم بیشتری از این افراد به بلاروس رسیده اند تا سفرشان را به کشورهای غربی اروپا ادامه بدهند.

این مقام آلمانی می‌گوید که رقم موارد غیرقانونی ورود از طریق بلاروس و راه های دیگر افزایش یافته، اما در مقایسه به سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ بسیار کم می باشد.

به گفته او، پولیس فدرال آلمان می‌تواند که سرحدات را امن سازد و افرادی که به گونه غیرمجاز وارد می‌شوند را در مناطق مرزی شناسایی کند.

السکاندر لوکاشینکو، حاکم بلاروس در اوایل سال جاری اعلام کرد که جلو پناهجویان و مهاجرانی که به اروپا می‌روند را دیگر نخواهد گرفت. این اقدام لوکاشینکو در واکنش به تحریم های وضع شده اتحادیه اروپا بالای بلاروس می‌باشد.

اتحادیه اروپا السکاندر لوکاشینکو را به قاچاق انسان از مناطق بحرانی به مرزهای خارجی این اتحادیه متهم می‌کند. 

 

در همین زمینه