یک کشتی غرق شده پناهجویان در نزدیکی یکی از سواحل لیبیا
یک کشتی غرق شده پناهجویان در نزدیکی یکی از سواحل لیبیا

ده نفر در یک قایق به شدت مزدحم پناهجویان جان خود را از دست داده اند. امدادگران سازمان داکتران بدون مرز در توییتی نوشته اند که «چگونه می توانیم این را در سال ۲۰۲۱ بپذیریم؟»

خدمه اجساد ده پناهجو را در یک قایق چوبی بیش از حد مزدحم در فاصله سی مایلی از سواحل لیبیا یافته اند. سازمان داکتران بدون مرز اعلام کرده است که در این عملیات در شب چهارشنبه ۹۹ مرد، زن و کودک از این قایق چوبی نجات داده شده اند.

این سازمان گفته است که در ۲۴ ساعت سه عملیات نجات را در مدیترانه انجام داده است و مجموعا ۱۸۶ نفر را نجات داده است.

کارولینه ویلیام، هماهنگ کننده پروژه های این کشتی نجات گفته است: «ما باید این گروه از افراد به شدت تحت فشار و احتمالا آسیب دیده از نظر روحی و روانی را به ساحل برسانیم.» او گفته است که فرار از طریق مدیترانه مرکزی به «مرگبارترین مسیر مهاجرت» مبدل شده است. 

سازمان داکتران بدون مرز در توییتی در مورد این حادثه نوشته است: «ده مورد مرگ اجتناب‌پذیر. مانند ۱۲۲۵ تن دیگر از اوایل امسال در حین عبور از مدیترانه جان خود را از دست داده اند.» این سازمان در ادامه افزوده است: «چگونه می توانیم این را در سال ۲۰۲۱ بپذیریم؟»

بعد از آخرین ماموریت نجات در سواحل لیبیا، اکنون بنا بر معلومات این سازمان، ۱۸۶ پناهجو از جمله زنان و کودکان خوردسال در عرشه کشتی نجات «Geo Barents» به سر می برند. کوچکترین این پناهجویان ده ماهه است. حالا این کشتی نجات در تلاش یافتن بندری برای پیاده کردن این پناهجویان است.

پیش از این در دو ماموریت نجات به روزهای دوشنبه و سه شنبه در مجموع ۸۷ نفر به مکان امن منتقل شدند.

دویچه وله دری

 

در همین زمینه