عکس از آرشیف/ ماموران پولیس در یکی از اردوگاه های پناهجویان در یونان
عکس از آرشیف/ ماموران پولیس در یکی از اردوگاه های پناهجویان در یونان

مقام‌های یونان گفته اند که در یک حادثه ترافیکی در شمال این کشور هفت مهاجر کشته و هشت تن دیگر زخمی شده اند. این حادثه ترافیکی زمانی رخ داد که راننده موتر حامل مهاجران در شاهراهی کنترول موتر را از دست داد.

پولیس یونان روز جمعه گفت که یک موتر حامل ۱۵ مهاجر که از منطقه مرزی این کشور با ترکیه در شمال شرق به جانب شهر تسالونیکی در شمال این کشور در حرکت بود، نیمه‌های شب گذشته در مسیر راه دچار حادثه شد.

پولیس گفته است که این موتر با سرعت بسیار زیاد در حرکت بود و راننده زمانی که می‌خواست از شاهراه خارج شود کنترول موتر را از دست داد و در ایستگاهی که عوارض شاهراه را جمع‌آوری می‌کند با کانتینرها برخورد کرد.

پولیس گفته است که زخمیان این حادثه شامل چهار مرد پاکستانی، یک مرد افغان، دو نیپالی و راننده ۳۵ ساله مولداویایی می‌شوند. پولیس به این نظر است که راننده این موتر به عنوان قاچاقبر عمل می‌کرده است. زخمیان این حادثه به شفاخانه‌های شهرهای زانتی و کموتینی در شمال شرق یونان انتقال داده شده اند.

مرتبط: مجروح شدن ۱۵ پناهجوی افغان در ترکیه در نتیجه واژگون شدن یک موتر

یک زن نیز در جمع هفت کشته شده این حادثه است. مقام‌ها گفته اند که هنوز هویت مهاجران کشته شده مشخص نشده است.

یونان در مسیر یکی از مشهورترین مسیرهای مهاجرت قرار دارد و مهاجرانی که از فقر و منازعه در آسیا، شرق میانه و افریقا فرار می‌کنند، تلاش دارند از طریق یونان خود را به کشورهای دیگر اتحادیه اروپا برسانند.

مهاجران غالباً از مسیر کوتاه اما خطرناک دریایی استفاده می‌کنند تا از ساحل ترکیه خود را به جزایر یونان برسانند. شماری هم تلاش می‌کنند از مرز زمینی شدیداً تحت محافظت ترکیه و یونان عبور کنند.

برگرفته از رسانه همکار ما دویچه وله

 

در همین زمینه