یک گزمه نیروهای فرانسوی در سواحل مانش، ۸ سپتمبر ۲۰۲۱. عکس از مهدی شبیل/ مهاجر نیوز
یک گزمه نیروهای فرانسوی در سواحل مانش، ۸ سپتمبر ۲۰۲۱. عکس از مهدی شبیل/ مهاجر نیوز

وزیر داخله فرانسه اعلام کرد که برای مبارزه علیه مهاجرت غیرقانونی از طریق کانال مانش، نیروهای فرانسوی با امکانات بیشتر و پیشرفته تری مجهز خواهند شد.

ژرالد دارمنن، وزیر داخله روز دوشنبه ۲۲ نومبر گفت که تجهیزات جدیدتری مانند موتر، موتر سایکل، کشتی، کمره‌های حرارت یاب و دوربین‌های شب‌بین در اختیار نیروهای مرزی در سواحل کانال مانش قرار خواهد گرفت. قرار است این تجهیزات در مبارزه علیه مهاجرت غیرقانونی به مقصد بریتانیا، به کار گرفته شود.

به گفته وزیر داخله، بر بنیاد توافق چند ماه پیش فرانسه و بریتانیا، در سال آینده به ارزش ۱۱ میلیون یورو، ۱۰۰  موتر و وسایل کنترول و ردیابی پیشرفته به نیروهای فرانسوی تحویل داده خواهد شد.  تا کنون تنها ۲۰ موتر به نیروهای مرزی تحویل داده شده است.


ژرالد دارمنن در ادامه گفت که وسایل پیشرفته تخنیکی دید شبانه، کمره‌های حرارت یاب، ۳۰۰ چراغ، ۱۶۰ لامپ و وسایل ردیابی و ارتباطی نیز بخشی از تجهیزات مورد نظر هستند که در سال ۲۰۲۲ به تدریج برای کنترول مهاجران مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

موضوع مهاجرت غیرقانونی از طریق کانال مانش به بریتانیا، از مدتی به این سو به یک موضوع پر مناقشه میان فرانسه و بریتانیا بدل شده است.

در سال ۲۰۲۱ مقام‌های هردو طرف چندین بار برای حل اختلافات و اقدامات مشترک در این باره با هم گفت‌و‌گو کردند.

در ماه جولای، در دیدار میان ژرالد دارمنن و همتای بریتانیایی‌اش، پریتی پاتل، بریتانیا تعهد کرد که مبلغ ۶۲،۷ میلیون یورو را به عنوان کمک به مبارزه علیه مهاحرت غیرقانونی به فرانسه مساعدت خواهد کرد.

در همین زمینه: کانال مانش: فرانسه و بریتانیا همکاری‌ها علیه مهاجرت غیرقانونی را تقویت می‌کنند


 

در همین زمینه