شمار زیادی مهاجر در مناطق مرزی بلاروس و پولند در وضعیت رقت باری گیر افتاده‌اند( ۱۸ نومبر ۲۰۲۱) / عکس از رویترز
شمار زیادی مهاجر در مناطق مرزی بلاروس و پولند در وضعیت رقت باری گیر افتاده‌اند( ۱۸ نومبر ۲۰۲۱) / عکس از رویترز

شمار بیشتر شهروندان آلمانی گفته اند که آنان با اجازه یافتن مهاجران گیرمانده در مرز میان بلاروس و پولند برای ارائه درخواست پناهندگی در آلمان موافق نیستند. بحران بشری روزافزون در این منطقه مرزی در حال گسترش است.

هجوم پناهجویان به مرز میان بلاروس و پولند به یک تنش سیاسی مبدل شده است. در حال حاضر صدها مهاجر به امید وارد شدن به قلمرو اتحادیه اروپا، در این منطقه مرزی گیر مانده اند.

بر بنیاد نتیجه یک نظرسنجی موسوم به (YouGov) که در آلمان صورت گرفته است، اشتراک کنندگان کمتری نسبت به پذیرش مهاجران از منطقه مرزی میان بلاروس و پولند دیدگاه مثبت داشته اند.

در این نظرسنجی حدود ۴۵ درصد از آلمانی ها با پذیرش مهاجران از این منطقه مخالفت کرده اند. حدود ۹ درصد با اجازه یافتن این افراد برای ارائه درخواست پناهندگی در آلمان موافقت داشته اند.

نظرسنجی (YouGov) از ۱۹ ماه نوامبر تا ۲۳ این ماه، با ۲۱۶۷ نفر از طریق آنلاین صورت گرفته است.

اتحادیه اروپا، الکساندر لوکاشینکو رئیس جمهور بلاروس را متهم می کند که گویا به مهاجران اجازه می دهد تا وارد بلاروس شوند و سپس به سفرشان به اتحادیه اروپا ادامه بدهند. بروکسل همچنان می گوید که لوکاشینکو، برای انتقام گیری در برابر تحریم های وضع شده اتحادیه اروپا بالای حکومت مینسک در تلاش ایجاد یک بحران مهاجرت می باشد.

بسیاری از مهاجران و پناهجویانی که در مرز میان بلاروس و پولند گیر مانده اند، شهروندان عراق، یمن، سوریه، افغانستان یا ایران اند. رقم بیشتر این افراد سعی می کنند که وارد آلمان شوند.

گفته می شود که از تابستان امسال به این طرف، میزان ورود پناهجویان از پولند به آلمان به گونه چشمگیر افزایش یافته است.

این در حالیست که یک بحران بشری سریع در منطقه مرزی در حال گسترش است. کسانی که در اردوگاه های غیررسمی زندگی می کنند، از جمله از سردی روز افزون هوا رنج می برند.

 

در همین زمینه