گزرگاه مرزی بین آلمان و جمهوری خلق چک
گزرگاه مرزی بین آلمان و جمهوری خلق چک

با توجه به بحران مهاجرت در مرز بلاروس با قلمرو اتحادیه اروپا، وزیر امور داخله ایالت بادن ورتمبرگ آلمان می‌خواهد که برای حفاظت بهتر از مرزها ها،چگونگی مسدود شدن سرحدات به مثابه "راه حل نهایی" ارزیابی شود.

توماس اشتروبل، وزیر داخله ایالات بادن ورتمبرگ و عضو ارشد حزب اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان در مصاحبه با خبرگزاری آلمان در شهر اشتوتگارت گفت: «ما باید به سرعت جلو قاچاق غیرقانونی پناهجویان از بلاروس به آلمان را بگیریم.»

این مقام آلمانی افزود که محافظت در مرزها باید تسریع شوند یا جستجوی مخفیانه گسترش یابند. در این نوع جستجو، معمولاً نیروهای پولیس ماموریت کنترول موقت را در گذرگاه هایی که حضورشان دایمی نمی باشد، انجام می دهند.

او علاوه کرد: «احتمالات دیگر می تواند که افزایش پس فرستادن باشد یا به عنوان آخرین راه حل، بسته شدن موقت گذرگاه های مرزی [را می توان در نظر گرفت].

از چند هفته به این طرف، هزاران مهاجر و پناهجو تلاش می کنند که از طریق بلاروس وارد پولند شوند. پولند عضو اتحادیه اروپاست و بخش هایی از مرزهای این کشور به مثابه مرزهای خارجی اتحادیه اروپا تلقی می شوند.

اتحادیه اروپا، الکساندر لوکاشینکو رئیس جمهور بلاروس را متهم می کنند که گویا برای شهروندان کشورهای بحرانی به گونه هدفمندانه اجازه می دهد تا به مینسک سفر کنند و سپس به اتحادیه اروپا بروند. گفته می شود که بخش عمده این پناهجویان و مهاجران در نظر دارند که وارد آلمان شوند.

از سوی دیگر، پولیس اتریش از بازداشت ۱۵ تن به ظن قاچاق مهاجران در چند روز گذشته خبر می دهد. گفته می شود که این افراد، شهروندان سوریه، لبنان و مصر را به اتریش انتقال داده بودند.

 برگرفته از رسانه همکار ما دویچه وله دری

 

در همین زمینه