مهاجران در کاله، خیمه هایشان را به امید رفتن به انگلستان ترک می کنند. عکس: رویترز
مهاجران در کاله، خیمه هایشان را به امید رفتن به انگلستان ترک می کنند. عکس: رویترز

هفته گذشته، سازمان "اوبرژ دی میگران" نزدیک به ٢٠ تن چوب را به عنوان مواد سوخت برای مهاجران در کاله ارسال کرد. هدیه ای که در زمان مناسب به اردوگاه های موقت کاله می رسد. جایی که شرایط زندگی برای مهاجران درهوای سرد زمستان بسیار دشوار است.

در اردوگاه های کاله، چوب به عنوان یک مسئله حیاتی برای مهاجران است. مهاجران در کنار خیمه هایشان برای گرم نمودن، پخت و پز، خشک کردن لباس ها و کفش هایشان به چوب نیاز دارند. سازمان اوبرژ دی میگران ٢٠ تن چوب را برای آنها به عنوان کمک داده است.

این مواد سوخت به کمک سازمان اتوپیا٥٦ توسط کامیون ها به اردوگاه های مهاجران در کاله انتقال داده شد.

پییر روک از سازمان اوبرژدی میگران به رسانه "له ووه دو نور" گفت: «ما از مالک این منطقه که چوب ها را به ما دادند بسیار سپاسگزار هستیم. ما از این خانم تشکر می کنیم. با این چوب، مهاجران می توانند بین سه هفته تا یک ماه مواد سوخت داشته باشند.»

مهاجران سودانی در اردوگاهی در نزدیک کاله به خیمه دسترسی ندارند. عکس: مهاجرنیوز/مهدی شبیل
مهاجران سودانی در اردوگاهی در نزدیک کاله به خیمه دسترسی ندارند. عکس: مهاجرنیوز/مهدی شبیل

زمستان سال گذشته، هر هفته تا هفت تن چوب توسط "وود یارد" به مهاجران توزیع می شد. داوطلبان این پروژه که از سال ٢٠١٦ توسط سازمان اوبرژ دی میگران حمایت می شوند، مسئولیت بریدن چوب، قرار دادن آن در انبار های هشت تا ده کیلوگرم و توزیع آن به مهاجران را بر عهده دارند.

"مبارزه روزانه"

مهاجرانی که در اردوگاه های موقتی منتظر رسیدن به انگلستان هستند، شرایط زندگی بسیار دشوار دارند. بر اساس گزارش دیده بان حقوق بشر که در ماه اکتبر منتشر شد، دستیابی به نیازهای اساسی برای این مردان، زنان و خانواده ها "یک مبارزه روزانه" شده است. برای مثال دسترسی به آب یا غذا که همیشه تضمینی برای آنها نیست.

کاله:مرکز موقت پذیرایی از مهاجران بعد از دو هفته فعالیت بسته شد

از سپتامبر سال گذشته، بر اساس یک فرمان دولت، توزیع غذا توسط بعضی از سازمان ها در چندین مکان در کاله ممنوع است. در اردوگاه دیگری در نزدیک شهر کوکل، خدمات استان شهرداری، بارها سنگ هایی را به وزن چندین تن در منطقه نصب کرده اند تا از توزیع غذا و پر شدن مخزن آب برای مهاجران جلوگیری شود.

کاله و گراندسنت: با وجود غرق شدن، مهاجران به سفر دریایی برای رسیدن به انگلستان ادامه می دهند

به گفته سازمان های غیر دولتی، روزانه بین ١٢٠٠ تا ١٥٠٠ مهاجر در کاله با مشکلات مواجه هستند. به گفته سازمان اوبرژ دی میگران، نه تن چوب در هفته برای زنده ماندن مهاجران نیاز مبرم است.

 

در همین زمینه