به گفته دادگاه، سه قاچاقبر، بیش از ۵۰۰ مهاجر را از طریق کانال مانش به انگلستان قاچاق کردند. عکس: پرفکتور مانش و دریای شمال در فرانسه
به گفته دادگاه، سه قاچاقبر، بیش از ۵۰۰ مهاجر را از طریق کانال مانش به انگلستان قاچاق کردند. عکس: پرفکتور مانش و دریای شمال در فرانسه

دادگاهی در شمال فرانسه در منطقه بولونی سورمر روز دوشنبه سه قاچاقبر را به یک تا پنج سال زندان محکوم کرد. به گفته دادگاه این افراد بیش از ۵۰۰ مهاجر را از طریق کانال مانش به انگلستان قاچاق کردند.

دادگاهی در منطقه بولونی سورمر در فرانسه، روز دوشنبه ششم دسامبر سه قاچاقبر را به دلیل قاچاق مهاجران از طریق کانال مانش به انگلستان، از یک تا پنج سال زندان محکوم کرد.

دادگاه در بیانیه ای افزود که این افراد بین اواخر جولای تا اوایل اگوست ۵۳۰ مهاجر را از فرانسه به انگلستان به گونه غیر قانونی منتقل کردند.

به گزارش رسانه فرانس بلو، این قاچاقبران در جریان فعالیت های قاچاق خود بیش از یک میلیون یورو دریافت کرده اند.

از هر سه قاچاقبر، یک تن اهل سوریه و دو تن دیگر از عراق هستند. آنها پس از رانندگی در حوالی شهر کاله دستگیر شدند. یک پناهجو و مقداری از تجهیزات دیگر نیز در موتر آنها پیدا شده است.

پلیس همچنان به ویدیوهایی دسترسی پیدا کرده است که نشان می دهد پناهجویان از قاچاقبران تشکر می کنند.

نیروهای امنیتی فرانسه همچنان یک دفترچه حاوی نام ۱۵۰ مهاجر را در ارتباط با هماهنگی این گروه قاچاقبران پیدا کرده است. در برابر نام های این مهاجران به خاطر انتقال آنها مبلغ ١٧۴٠٠٠ یورو ذکر شده است.

۱۵٠۰ قاچاقبر از ابتدای سال دستگیر شدند

این سه تن از قاچاقبران افرادی در سطح متوسط بودند که سفرهای غیرقانونی مهاجران را هماهنگ می کردند. به گزارش یک رادیو محلی، این سه تن سازماندهی بزرگ گذرگاه های غیرقانونی را انکار کردند. یکی از وکلای آنها به این رسانه گفت: «ما نمی توانیم سازمانده دهندگان و مافیای بزرگ را با زیردستان آنها که قایق ها را تعمیر می کنند و تاکسی رانی می کنند، در یک سطح قرار دهیم. برخی از آنها فقط در شبکه شرکت می کنند تا بتوانند هزینه های خود را پرداخت کنند.»

اما دادگاه می گوید: «دلیل هر چه باشد، این افراد مردم را سوار قایق می کنند که نباید کنند. قاچاقبر بودن یعنی همین.»

ژرار دارمنن وزیر داخله فرانسه یک روز پس از مرگ ۲۷ مهاجر در کانال مانش که موجی شوک در اروپا را ایجاد کرد، اعلام نمود که از آغاز سال ۱۵٠۰ قاچاقبر در فرانسه دستگیر شدند. او گفت: «این یک کار بزرگ است. ما باید متوجه باشیم که شبکه های بین المللی قاچاق شبیه به شبکه های تروریستی هستند که از تلفن های رمزگذاری شده استفاده می کنند.»

 

در همین زمینه