عکس از آرشیف/ شماری از مهاجران افغان در ایران جان باختند
عکس از آرشیف/ شماری از مهاجران افغان در ایران جان باختند

شش مهاجر افغان در یک حادثه ترافیکی در ایران جان باختند. مقام‌های ایرانی با تایید این رویداد گفته اند پنج نفر دیگر در این حادثه ترافیکی زخمی شده اند که وضعیت‌شان وخیم است.

رسانه‌های دولتی ایران روز سه‌شنبه گزارش دادند که بر اثر برخورد یک موتر با یک لاری در شهری در مرکز ایران شش مهاجر غیرقانونی افغان کشته و پنج نفر دیگر مجروح شدند.

احمد دهقان، سرپرست خدمات عاجل ولایت یزد به خبرنگار مهر گفت که این حادثه ناوقت روز دوشنبه در راه کمربندی شهر مرکزی یزد رخ داد.

وی با بیان اینکه یک زن نیز در میان کشته‌شدگان این موتر بود، گفت که حال همه مجروحان وخیم است. او اظهار داشت که به سرنشینان لاریی که با موتر حامل این مهاجران برخورد کرده است، تلفات جانی وارد نشد است.

پناهجویان افغانستان اغلباً در ولایت‌های مرکزی ایران مانند کرمان و یزد دچار حوادث ترافیکی می‌شوند. آنان پس از عبور از مرز منطقه سیستان و بلوچستان، برای فرار از نیروهای امنیتی با سرعت زیاد در جاده‌ها حرکت می‌کنند.

سازمان ملل متحد در سال ۲۰۲۰ اعلام کرد که بیش از ۳.۴ میلیون افغان در ایران زندگی می‌کنند که از این جمله نزدیک به دو میلیون تن به صورت غیرقانونی و ۸۰۰ هزار به عنوان مهاجر قانونی در این کشور به سر می‌برند.

na/af (afp)

برگرفته از رسانه همکار ما (دویچه وله)

 

در همین زمینه