مهاجران در شهر کاله تلاش می کنند سوار کامیون ها شوند تا خود را به انگلستان برسانند. عکس: رویترز/پاسکال روسینیول
مهاجران در شهر کاله تلاش می کنند سوار کامیون ها شوند تا خود را به انگلستان برسانند. عکس: رویترز/پاسکال روسینیول

طی چند روز گذشته دو مهاجر در شهر کاله در شمال فرانسه جان خود را از دست دادند. یک پناهجوی سودانی صبح روز دوشنبه در نزدیک شهر کاله زیر یک موتر لاری شده و بعداً در شفاخانه جان باخت. از سوی دیگر شنبه گذشته جسد مرد دیگری در ساحل پادو کاله پیدا شد.

یک مهاجر ۱۶ ساله سودانی روز دوشنبه ۲۰ دسمبر در منطقه ترانسمارک در شهر کاله توسط یک لاری زیر گرفته شد و پس از مدتی در شفاخانه جان باخت.

مقامات می گویند که او صبح زود در حالی که ازدحام نبود، بین چوکی راننده و تریلر موتر لاری پنهان شده بود و می خواست به انگلستان برود. سرانجام روی زمین افتاد و زیر لاری شد.

دفتر دادستانی بولونی سور مر به خبرگزاری فرانسه گفت که وقتی موتر لاری شروع به حرکت کرد، مرد مهاجر به زمین افتاد و زیر تیلر شد.

منابع گفتند که یک گروه ۴۰ نفره از مهاجران اندکی پس از حادثه به سمت راننده سنگ پرتاب کردند.

به گفته یک منبع پلیس، راننده کامیون که ساکن اروپای شرقی است به شدت مجروح شده است. مقامات در حال بررسی این حادثه هستند.

در همین حال، کمیساریای کاله تحقیقاتی را درباره قتل عمد آغاز کرده است.

کانال مانش: با وجود تهدیدها بیش از ۱۰۰۰ مهاجر به انگلستان رسیدند

جسد یک مهاجر در ساحل کاله پیدا شد

در خبر دیگر، دادگاه بولونی سور مر روز یکشنبه به روزنامه لاوادو گفت که جسد مردی ناشناس در ساحل مارک نزدیک شهر کاله پیدا شده است.

دادستان بوبونی سور مر به خبرگزاری فرانسه گفت که آنها نمی توانند بلافاصله بگویند که آیا این جسد یک مهاجر است یا خیر. به گفته این منبع جسد مدتی در آب بوده است.

تحقیقات برای شناسایی هویت متوفی و ​​ماهیت حادثه ادامه دارد.

این در حالی است که جسد مرد دیگری در ۱۰ دسامبر در آب های کاله پیدا شد. به گفته معاون دادستان بولونی سور مر این جسد نیز برای مدت طولانی در آب بوده است.

در چند هفته گذشته تعداد زیادی از مهاجران تلاش کرده اند تا از طریق کانال مانش خود را به انگلستان برسانند. ماه گذشته یک قایق در این کانال غرق شد و ٢٧ مهاجر از جمله چهار افغان جان شان را در این حادثه از دست دادند.

 

در همین زمینه