یکی از محاکم آلمان
یکی از محاکم آلمان

دفتر سارنوالی عمومی برلین روز دوشنبه دو برادر را رسماً به قتل خواهر شان متهم کرد. این دو افغان متهم اند که خواهر شان را که مادر دو طفل بود، پنج ماه پیش به دلیل «تخلف از عنعنات افغانی» به قتل رسانده اند.

بازرسان فکر می کنند که این دو مرد خواهر ۳۴ ساله شان را به خاطر تخلف از عنعناتی که زنان در بسیاری نقاط افغانستان ملزم به رعایت آن هستند، به قتل رسانده اند.

براساس اتهام نامه، این دو برادر خواهرشان را با بهانه های دروغین متقاعد کردند که با آن ها ملاقت کند و بعد او را به قتل رساندند. سپس جسم اش را مثله کرده و بعد با یک چمدان به ایالت بایرن آلمان برده و آن جا دفن کردند. این دو برادر ۲۲ و ۲۵ ساله هستند.

ویدیوهای گرفته شده توسط کمره های نظارتی این دو برادر را نشان می دهد که در ایستگاه قطار برلین زود کرویتس یک بکس بزرگ چرخ دار را به دنبال خود می کشند و از میان مردم رد می شوند. رسانه های آلمانی قبلاً در این مورد گزارش داده بودند.

بیشتر بخوانید: دو مرد افغان به اتهام قتل خواهر شان در برلین بازداشت شدند

این دو برادر از تاریخ ۴ اگست تا به حال در بازداشت به سر می برند. خانواده آن ها چند سال پیش از افغانستان به آلمان آمد. زن مقتول دو فرزند خوردسال داشت و از شوهر افغانش جدا شده بود.

بر بنیاد اعلامیه هایی که پولیس قبلا صادر کرده است، یکی از این دو برادر فشار زیادی بر خواهر مقتول خود می آورد و سعی داشت زندگی اش را کنترول کند. آن ها همه در برلین زندگی می کردند.

 

در همین زمینه