رقم مجموعی ورود غیرمجاز از طریق بلاروس به پولند و سپس به آلمان به بیش از ۱۱ هزار مورد در سال ۲۰۲۱ می‌رسد
رقم مجموعی ورود غیرمجاز از طریق بلاروس به پولند و سپس به آلمان به بیش از ۱۱ هزار مورد در سال ۲۰۲۱ می‌رسد

در سال ۲۰۲۱ بیش از یازده هزار مهاجر از طریق بلاروس و پولند وارد آلمان شده اند. مقام های آلمانی می‌گویند که در واقع ورود این افراد، غیرمجاز بوده است.

پولیس فدرال آلمان از ماه جنوری تا روزهای اخیر ماه دسمبر سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۱ هزارو دوصد ورود غیرمجاز مهاجران را از طریق پولند به آلمان ثبت کرده است. این مهاجران پیش از رسیدن به آلمان، از بلاروس وارد پولند شده بودند.

روند ورود مهاجران از بلاروس به پولند و سپس به آلمان، از تابستان سال ۲۰۲۱ به این طرف به گونه چشمگیر افزایش یافت. اتحادیه اروپا این افزایش را ناشی از سیاست های هدفمند الکساندر لوکاشینکو، حاکم بلاروس می‌داند. بروکسل مدعی است که لوکاشینکو زمینه سفر مهاجران را از کشورهای در حال منازعه به بلاروس فراهم کرده است تا آنان بتوانند به مرزهای خارجی اتحادیه اروپا هجوم بیاورند.

پولند گروه دیگری از مهاجران را در مرز با بلاروس متوقف کرد

تنها در ماه سپتمبر امسال، ۲۰۴۹ مهاجر، از این مسیر وارد آلمان شده بودند. در ماه اکتوبر این رقم ۵۳۰۰ نفری به اوج خود رسید. در ماه نومبر این آمار به کمتر از نصف (۲۸۴۹) کاهش یافت و سپس در ماه دسمبر این تعداد به ۵۲۱ نفر رسید.

آلمانی ها بر سر پذیرش پناهجویان از مرز بلاروس با پولند اختلاف نظر دارند

ایالت براندنبورگ آلمان، در ماه های گذشته زیر فشار پناهجویان و مهاجران تازه وارد قرار گرفت. بیشتر این پناهجویان از عراق، سوریه و برخی از کشورهای دیگر در حال منازعه بوده اند. مرکز پذیرش اولیه پناهجویان در آیزنهوتنشتات، میزبان این پناهجویان بوده است.

مقام های محلی براندنبورگ از ایالت های دیگر آلمان خواستار کمک شده و تاکید کردند که تقسیم پناهجویان به گونه سریع تر باید انجام شود.


 

در همین زمینه