عکس آرشیف: گروهی از  مهاجران افغان که در ماه مارچ ٢٠٢٠ از دریای اژه وارد جزیره لیسبوس می‌شوند. عکس از رویترز
عکس آرشیف: گروهی از مهاجران افغان که در ماه مارچ ٢٠٢٠ از دریای اژه وارد جزیره لیسبوس می‌شوند. عکس از رویترز

جسد یک کودک مهاجر سه ساله در یکی از سواحل جزیره نکسوس یونان پیدا شد. طی چند روز گذشته، این چهارمین جسد است که در این جزیره یونانی به دست آمده است. به گفته رسانه‌های محلی، احتمال دارد که این افراد در حادثه واژگون شدن کشتی فولکاندروس، در ۲۲ دسمبر، جان داده باشند.

روز یکشنبه ۹ جنوری، جسد یک کودک در مقابل یک رستوران در جزیره نکسوس پیدا شد. به گفته محافظان ساحلی یونان در نزدیکی این کودک سه ساله، یک بکش پشتی حاوی مواد غذایی نیز وجود داشته است. گفته شده که جسد کودک در حال پوسیدن بوده است.

سه روز پیشتر نیز در یکی از سواحل نکسوس، اجساد یک مرد، یک زن ۳۰ ساله و یک دختر ۱۳ ساله پیدا شده بود. مقام‌های یونانی همچنان یک جسد دیگر را در ساحل جزیره پاروس پیدا کردند.

تا کنون هویت اجساد روشن نشده اما احتمال داده می‌شود که متعلق به کسانی باشند که در روز ۲۲ دسمبر، در حادثه غرق شدن کشتی فولگاندروس، جان خود را از دست داده اند.

در ماه دسمبر یک کشتی در دریای اژه غرق شد اما امدادگران توانستند، بعد از یک شب، ۱۳ تن را نجات دهند. این مهاجران عراقی، سوری و مصری بودند.

تعدادی از جزایر یونانی در دریای اژه که ترکیه و یونان را از هم جدا می‌کند.
تعدادی از جزایر یونانی در دریای اژه که ترکیه و یونان را از هم جدا می‌کند.

در همین ماه چندین حادثه غرق شدن کشتی در دریای اژه روی داد.

در ۲۴ دسمبر مقام‌های یونانی در نزدیکی جزیره پاروس، اجساد ۱۶ تن از جمله سه زن و یک کودک ۱۶ ماهه را پیدا کردند و ۶۳ تن دیگر را نیز نجات دادند. کشتی حامل این مهاجران عازم ایتالیا بود.

در ۲۲ دسمبر نیز جسد ۱۱ تن که در اثر غرق شدن یک کشتی جان داده بود پیدا شد. کشتی یاد شده حامل حدود یک صد مهاجر بود و در جنوب جزیره آنتیسیتر دریای اژه واژگون شد. مقام‌ها در این حادثه ۹۰ تن از جمله ۱۱ زن و ۲۷ کودک را نجات دادند.

در همین زمینه: تعداد قربانیان درآب های یونان در سه حادثه به ۴٥ تن رسید

 

در همین زمینه