عکس تزئینی: صفی از کامیون‌ها در نزدیکی ورودی تونل زیردریایی مانش میان فرانسه و انگلستان. عکس از رویترز
عکس تزئینی: صفی از کامیون‌ها در نزدیکی ورودی تونل زیردریایی مانش میان فرانسه و انگلستان. عکس از رویترز

یک مهاجر سودانی صبح روز جمعه ۱۴ جنوری در منطقه بارک، در نزدیکی کاله جان باخت. این مهاجر تلاش داشت مخفیانه سوار یک کامیون شود و به گونه غیرقانونی به بریتانیا برود اما زیر کامیون شد.

به گفته فیلیپ سبتیه، معاون دادستانی بولوین-سور-مر مهاجر ۱۸ ساله سودانی هنگام تلاش برای سوار شدن در یک کامیون» «سقوط کرد» و« زیر کامیون شد.»

 به گزارش روزنامه محلی نور لیتورال، امدادگران ساعت ۸ صبح به محل حادثه در منطقه ترانسمارک رسیدند و تلاش کردند با ماساژ قلبی، مهاجر یاد شده را نجات دهند اما به گفته دادستانی این تلاش‌ها بی نتیجه ماند و نیم ساعت بعد مهاجرسودانی جان داد. منطقه ترانسمارک جایی است که بسیاری از کامیون‌ها به مقصد بریتانیا در آن جا توقف می‌کنند.

 تحقیقات برای شناسایی راننده

 منابع پولیس کاله به خبرگزاری فرانسه گفتند که تحقیقات «به ویژه برای شناسایی راننده کامیون و یافتن شماره کامیون» ادامه دارد. پولیس قصد دارد از ویدیوهای کمره‌های نظارتی واقع در نزدیکی محل حادثه استفاده کند. به گفته همین منبع، احتمال دارد که راننده «متوجه سقوط مهاجر نشده و به همین دلیل توقف نکرده است.»

 از آغاز سال ۲۰۲۲ این دومین بار است که یک مهاجر در تلاش برای رسیدن به بریتانیا جان خود را از دست می دهد. روز جمعه، یک مهاجر ۲۰ ساله که تلاش داشت با همراهی ۳۲ تن دیگر با قایق از کانال مانش عبور کند، در آب غرق شد. بقیه مهاجران در سواحل منطقه برک توسط امدادگران نجات داده شدند.

در همین زمینه: یک مهاجر جوان سودانی در کانال مانش غرق شد

 

 

 

در همین زمینه