گزرگاه مرزی بین آلمان و جمهوری خلق چک
گزرگاه مرزی بین آلمان و جمهوری خلق چک

رقم مهاجرت های غیر قانونی در جمهوری چک براساس اظهارات اداره پولیس این کشور به مقایسه سال گذشته شدیدا افزایش یافته است. پولیس این کشور بیش از ۱۳۰۰ پناهجو را دستگیر کرده که بیشتر آن ها از افغانستان و سوریه هستند.

مهاجرت های غیرقانونی به جمهوری چک به مقایسه سال گذشته، به طور قابل توجهی افزایش یافته است. براساس اظهارات پولیس امور مهاجرات در پراگ، ۱۱ هزار و ۱۷۰ نفر به دلیل اقامت غیر مجاز یا ورود غیرقانونی در این کشور عضو اتحادیه اروپا بازداشت شده اند. این رقم حدود ۴۰۰۰ بیشتر از سال قبل بود. اوکراینی ها با ۵۳،۹ درصد، بزرگترین بخش مهاجران غیرقانونی در جمهوری چک را تشکیل می دهند. از آن ها اغلب به عنوان نیروی کار ارزان استفاده می شود. طور مثال آن ها به صورت غیرقانونی در بخش کارهای ساختمانی استخدام می شوند. پس از اوکرایین، بیشترین مهاجران غیرقانونی در کشور چک از جمهوری مولداویا هستند.

علاوه بر این، پولیس چک ۱۳۳۰ پناهجو را دستگیر کرده که بیشتر آنها آلمان را به عنوان مقصد واقعی سفر شان بیان داشته اند. بیشتر این پناهجویان از افغانستان و سوریه اند.

به عنوان بخشی از همکاری های دوجانبه، پولیس چک سال گذشته ۳۳۱ افسر را به مقدونیه شمالی، صربستان، مجارستان و سلوونیا به منظور حفاظت امنیت مرزی در مسیر به اصطلاح بالقان، فرستاده است.

 

در همین زمینه