عکس از سایت یوروپول
عکس از سایت یوروپول

یک شبکه قاچاق مهاجران در آلبانیا، یونان و ایتالیا در عملیات پولیس هر سه کشور دستگیر و ۲۹ تن به جرم عضویت در این شبکه بازداشت شدند. گزارش شده که این شبکه بخشی از یک شبکه وسیعتر قاچاقبران است که صدها میلیون یورو از قاچاق مهاجران به اتحادیه اروپا سود برده است.

به گزارش سایت یوروپل، در عملیات همزمان پولیس آلبانیا، یونان و ایتالیا که با هماهنگی پولیس یوروپول روز چهارشنبه ۱۹ جنوری انجام شد ۲۹ تن ، از جمله ۱۸ تن در البانیا، ۱۰ تن در ایتالیا و ۱ تن نیز در یونان دستگیر شدند. در جریان عملیات، پولیس ۲۸ منزل مشکوک در هر سه کشور را مورد جستجو قرار داد.

منابع پولیس احتمال می‌دهند که شبکه از طریق قاچاق بیش از ۱۱۰۰ مهاجر غیرقانونی به اتحادیه اروپا، صدها میلیون یورو درآمد داشته است.

گفته می‌شود متهمان که بیشترشان عراقی و سوری هستند، بخشی از یک شبکه بزرگ ۸۰ نفری هستند که دستکم در ۳۰ عملیات قاچاق دریایی دست داشته‌اند.

به گزارش یوروپول، اعضای شبکه، مهاجران را از ترکیه و سپس البانیا و یونان به سواحل سالنتو در ایتالیا انتقال می‌دادند. مهاجران بعدتر به سایر کشورهای اروپایی منتقل می‌شدند.

تحقیقات برای دستگیری شبکه بعد از آن آغاز شد که تحقیقات پولیس درباره یک عملیات قاچاق مهاجران به دستگیری ۸ قاچاقبر رده پایینی و نجات مهاجران انجامید.

یوروپول گفته است که شبکه دستگیر شده برای انتقال مهاجران از ترکیه و از طریق مدیترانه شرقی به اتحادیه اروپا، ازراه‌های دریایی استفاده می‌کرد. قاچاقبران برای انتقال مهاجران، از کشتی‌های تفریحی خریداری شده یا کرایی استفاده می‌کردند که توسط افراد استخدام شده حرفه‌ای و نوآموز هدایت می‌شد.

متهمان همچنان برای گرفتن پول از مهاجران، از سیستم غیررسمی حواله استفاده میکردند که طبق برآوردها، از این طریق صدها میلیون یورو سود برده‌اند.

در همین باره: پولیس اروپا یک شبکه قاچاق کارگران خارجی را دستگیر کرد

 

در همین زمینه