بندر کاله، جایی که مهاجران تلاش می‌کنند با سوار شدن در کامیون‌ها مخفیانه از کانال مانش عبور کنند و به انگلستان بروند. عکس از پیکچر الیانس
بندر کاله، جایی که مهاجران تلاش می‌کنند با سوار شدن در کامیون‌ها مخفیانه از کانال مانش عبور کنند و به انگلستان بروند. عکس از پیکچر الیانس

جسد مردی که تصور می‌شود یک مهاجر بوده در جاده حلقه‌ای بندر کاله پیدا شد. به گفته مقام‌های قضایی، احتمال دارد این فرد در اثر تصادم با یک کامیون کشته شده باشد زیرا آثار شوک مغزی در او دیده شده است.

حوادث مرگبار زمینی یا دریایی برای مهاجران در شمال فرانسه همچنان ادامه دارند. روز سه شنبه ۲۵ جنوری، «جسد یک فرد در جاده حلقه‌ای بندر کاله پیدا شد. تصور می‌شود که این فرد یک مهاجر بوده است.» گیرک لوبرا، دادستان جمهوری در بولوین-سور-مر گفت که جسد یافت شده «متعلق به یک مرد است که بزرگ سال به نظر می‌رسد.»

تا کنون دلایل مرگ فرد یاد شده روشن نشده اما مقام‌ها فکر می‌کنند که او احتمالاً هنگامی که تلاش داشته برای رفتن به انگلستان، سوار یک کامیون شود، در تصادف کشته شده است. به گفته مقام‌ها جسد یافت شده علایم «شوک مغزی» را دارد.

با مرگ این فرد، شمار قربانیان تلاش برای رفتن به بریتانیا از شماال فرانسه از آغاز سال جدید به سه تن می‌رسد. در آخرین مورد، روز ۱۵ جنوری، یک مهاجر سودانی ۱۸ ساله در شهر مارک، در نزدیکی کاله زیر کامیون شد. او تلاش داشت با این کامیون به بریتانیا برود.

در همین باره: یک مهاجر جوان سودانی در کانال مانش غرق شد

یک روز پیشتر از آن نیز یک مرد حدود ۲۰ ساله که همراه با ۳۲ مهاجر دیگر سوار یک قایق بود، در آب غرق شد. سایر مهاجران توسط نیروهای امدادی نجات داده شدند.

با وجود حوادث مرگبار یاد شده، مهاجران همچنان تلاش دارند از سواحل شمال فرانسه خود را به بریتانیا برسانند. تنها در دو روز گذشته، بیش از ۱۵۰ تن بعد از این که از با قایق از کانال عبور کردند، وارد این کشور شدند.

از اول جنوری امسال ۱۱۱۹ مهاجر توانسته‌اند از کانال مانش عبور کنند.

 

در همین زمینه