در گذشته حملات زیادی بر سرپناه های پناهجویان در سراسر آلمان برای به آتش کشیدن آن ها انجام شد/COPYRIGHT: Picture alliance / dpa / B. Schoelzchen
در گذشته حملات زیادی بر سرپناه های پناهجویان در سراسر آلمان برای به آتش کشیدن آن ها انجام شد/COPYRIGHT: Picture alliance / dpa / B. Schoelzchen

شش و نیم سال پس از آتش افروزی در یک سالون ورزشی که قرار بود به عنوان سرپناه پناهجویان مورد استفاده قرار گیرد، محاکمه مجرم با حکم قطعی محکمه به پایان رسید.

 این سالون که براثر آتش سوزی کاملا ویران شد، در شهر ناون قرار دارد که بخشی از ایالت براندنبورگ آلمان است. براساس اعلامیه ای که روز چهارشنبه نشر شد، محکمه فدرال آلمان در کارلسروهه، حکمی را که در ماه اگست سال ۲۰۲۱ توسط محکمه ایالتی پتسدام اعلام شده بود، تایید کرد. در آن زمان فرد متهم به هشت سال و سه ماه زندان محکوم شده بود.

براساس اعلامیه محکمه فدرال، بررسی مجدد این حکم به درخواست فرد متهم نشان داد که از نظر قانونی و قضایی هیچ اشتباهی رخ نداده است و با این تصمیم، حکم مجازات زندان اکنون از نظر قضایی قطعی شده است.

پیش از این در ماه فبروری سال ۲۰۲۱ نیز محکمه فدرال آلمان، حکم متهم را به خاطر آتش افروزی، استفاده از زور و تخریب اموال تایید کرده بود. 

محکمه ایالتی پتسدام، فرد مجرم را در ماه اگست ۲۰۲۱ به بیش از هشت سال حبس محکوم کرد. حالا محکمه فدرال آلمان، درخواست تجدید نظر فرد متهم را رد کرد. 

براساس ارزیابی های محکمه، مایک شنایدر، فرد متهم سال ها است که در ناون، شهر محل زندگی اش جزو رهبران گروه های نازی است و نماینده حزب دموکرات ملی آلمان (NPD) در شورای شهر بود.

او در شب ۲۴ اگست سال ۲۰۱۵ یک سالون ورزشی را به آتش کشید که قرار بود در آن جا به صورت موقت حدود ۱۵۰ پناهجو اسکان داده شوند. این سالون براثر آتش سوزی کاملا از بین رفت و بازسازی آن ۳،۹ میلیون یورو هزینه داشت.

 

در همین زمینه