(عکس: ارشیف)، پولیس در آلمان یک راننده لاری را به ظن قاچاق مهاجران متوقف کرده است./عکس: Andreas Arnold / picture-alliance / dpa
(عکس: ارشیف)، پولیس در آلمان یک راننده لاری را به ظن قاچاق مهاجران متوقف کرده است./عکس: Andreas Arnold / picture-alliance / dpa

پولیس در یک توقفگاه موتر ها در نزدیکی شهر گیرا در ایالت تورینگن آلمان چهار پسر و مرد را یافت که خود را در عقب یک موتر لاری پنهان کرده بودند.

پولیس آلمان فدرال به روز یک‌شنبه در شهر ایرفورت، مرکز ایالت تورینگن گفت که راننده موتر از رومانیا، صدایی را شنید و به پولیس خبر داد. او افزود که احتمالاً این چهار نفر از افغانستان باشند. هنگام شناسایی هویت آن‌ها با کمک ترجمان ها معلوم شد که دو تن آن‌ها خورد سال اند.

سپس آن‌ دو در یک اقامتگاه نوجوانان منتقل شدند و دو مرد بالغ تقاضای پناهندگی داده اند. براساس اظهارات پولیس، راننده موتر لاری تحت ظن قرار ندارد. به احتمال قوی، این افغان ها در عقب موتر، محل انبارها بالا شده بودند.

مامور پولیس توضیح داد که پولیس آلمان فدرال از این رخداد، «معلومات جدید در باره راه‌های قاچاقبری، میزان پرداخت پول به قاچاقبران و دست داشتن قاچاقبران انسان» به دست آورده است.

مهاجرت از افغانستان بعد از رسیدن طالبان به قدرت نیز در کشورهای همسایه ایران و پاکستان و هم کشورهای اروپایی، به خصوص به آلمان همچنان ادامه دارد.

دو هفته پیش شش پناهجوی افغان در سنین بین ۱۶ تا ۲۴ سال، باوجود سردی زمستان، در یخچال یک موتر لاری خودشان را از فرانسه به آلمان رساندند. این سفر بسیار خطرناک و غیرقانونی ممکن بود به قیمت جان آنها تمام شود.

afpd/si/hm

این مطلب برگرفته از رسانه همکار ما دویچه وله دری است.

 

در همین زمینه