هفت مهاجر در اواخر جنوری در دریای مدیترانه جان باختند. عکس: سازمان سی واچ
هفت مهاجر در اواخر جنوری در دریای مدیترانه جان باختند. عکس: سازمان سی واچ

پلیس ایتالیا روز شنبه اعلام کرد که یک قاچاقبر مصری را که مسئول غرق شدن هفته مهاجر می باشد، گرفتار نموده است. این مهاجران هنگام تلاش برای عبور از دریای مدیترانه بر اثر سرما جان باختند.

پلیس ایتالیا روز شنبه ۱۹ فبروری اعلام نمود: مردی که گمان می رود یک قاچاقبر باشد در ایتالیا دستگیر شد. به گفته این منبع، این مرد ٣٨ ساله مصری مسئول مرگ هفت مهاجری است که در اواخر جنوری به دلیل شرایط آب و هوای نا مناسب در دریا جان باختند.

این قاچاقبر سفر دریایی ٢٨٧ مهاجر را از لیبیا به سوی آب های مدیترانه سازمان دهی کرده بود. مهاجران در یک قایق به طول ١٦ متر سوار بودند که قایق آنها در اثر آب و هوای نامناسب در دریا غرق شد و باعث مرگ هفت تن گردید.

در این میان، باقی مهاجران در ٢٥ جنوری توسط گارد ساحلی ایتالیا نجات یافتند.

به گفته پلیس، قربانیان از کشور بنگله دیش هستند.

پس از این فاجعه، شهردار لامپدوزا گفت: «این یک تراژدی دیگر است.» یکی از اعضای این شهرداری به رای نیوز گفت: «یک بار دیگر ما برای قربانیان بی گناه سوگواری می کنیم. اینجا ما وظیفه خود را انجام می دهیم. اما به نظر می رسد که دولت ایتالیا و اروپا لامپدوزا را فراموش کرده اند.»

به گفته پلیس ایتالیا، قاچاقبر مظنون قبلاً در سال ٢٠١١ در سیسیل به جرم قاچاق محکوم شده بود. این منبع در این مورد جزئیات نداده است.

در سال گذشته ١٠٥٧٠ مهاجر از طریق دریا به اروپا رسیدند. در این میان حداقل ٢٢٩ تن جان باختند.

 

در همین زمینه