مهاجران سوار بر یک قایق بادی در کانال مانش. عکس: رویترز
مهاجران سوار بر یک قایق بادی در کانال مانش. عکس: رویترز

به گفته وزارت داخله انگلستان، قایق هایی بادی که برای عبور مهاجران از کانال مانش استفاده می شود، از چین خریداری شده و سپس به اروپای شرقی وارد می شود. این قایق ها سپس به ساحل منتقل می گردد. بر اساس گزارش ها قاچاقبران زنجیره ارتباطی در خرید این قایق ها دارند.

قایق هایی که مهاجران برای عبور از کانال مانش در آن سوار می شوند از کجا می آیند؟ به گفته مقامات انگلستان، این قایق ها بیشتر از چین خریداری شده و برای انتقال مهاجران به انگلستان فرستاده می شوند.

دیوید فرکلاف، از تیم تحقیقات جنایی و مالی وزارت داخله انگلستان، روز دوشنبه ٢١ فبروری، به نقل از رسانه دیلی میل گفت: «تامین قایق‌های بادی، موتورها و تجهیزات دریایی در شمال اروپا دشوارتر شده است.»

او افزود: «ما حتی شواهدی داریم که نشان می دهد آنها قبل از وارد شدن به اروپای شرقی در چین خریداری شده اند. این قایق ها نیز به گونه قاچاقی خریداری شده و به اروپا می رسند.»

قایق رها شده در ساحل شمال فرانسه. عکس: پرفکتور شمال و دریای مانش
قایق رها شده در ساحل شمال فرانسه. عکس: پرفکتور شمال و دریای مانش

قایق های جدید بزرگتر هستند، در حالی که قبلاً فقط حدود ده تن را حمل می کرد. برخی از این قایق ها اکنون ظرفیت بیش از بیست تن را دارد. برای دیوید فرکلاف، قایق‌های جدید با اراده قاچاقبران مطابقت دارد زیرا در هر عبورتعداد اکثر مهاجران را انتقال می دهد. او می گوید: «ما همچنان شاهد تلاش هایی برای ایجاد کشتی های بزرگتر بودیم. قاچاقبران ظرفیت دو قایق را در یک قایق ترکیب می کنند.»

بر اساس گزارش ها، قاچاقبران مهاجران را متقاعد می کنند که بر این قایق‌های خطرناک سوار شوند و به آنها می گویند که پس از تصویب قانون جدید پناهندگی انگلستان، عبور و مرور دشوارتر خواهد شد.

در همین حال قیمت عبور یک مهاجر از گذرگاه دریایی مانش نیز افزایش یافته است.

خرید قایق ها تحت نظارت است

از سال ٢٠١٨ عبور از کانال مانش و خرید و فروش قایق‌های بادی تحت نظارت بیشتر در اروپا قرار گرفته است. در سال ٢٠١٩ یک شبکه ترافیکی قایق فرانسوی-بلژیکی در پا دو کاله برچیده شد. در هیمن حال مدیر فروش قایق های فرسوده و یک راننده تاکسی نیز دستگیر شدند.

به گفته محققان، این دو ساکن بلژیک و کاله بین اکتبر ٢٠١٨ و مارس ٢٠١٩ حدود ٣٩ قایق را فروخته بودند.

در دسمبر سال گذشته، یک ماه پس از غرق شدن کشتی که جان ٢٧ نفر را گرفت، ژرار دارمنن، وزیر داخله فرانسه، طی جلسه ای در مجلس سنا، ممنوعیت خرید قایق ها را به صورت نقدی اعلام کرد.

محدودیت های تامین سوخت

در همین حال، پرفکتور شمال و دریای مانش فرانسه در جولای سال گذشته، در قیمت های خرید و فروش مواد سوخت از جمله تیل دیزل محدودیت هایی را تعیین نمود. این تصمیم بر اساس کتنرل عبور و مرور قایق ها و وسایل نقلیه در نظر گرفته شد.

در پاسخ به سوال رسانه "له ووا دو نور" در مورد امکان ممنوعیت فروش قایق های بادی، ورونیک دپرس بودیه، از پرفکتور کاله، به دشواری "چارچوب قانونی" ممنوعیت فروش قایق های بادی اشاره کرده بود. او گفت: « این قایق های بادی همچنان توسط سوپرمارکت ها فروخته می شود. این نوع وسایل نقلیه به راحتی در سیستم عامل های فروش آنلاین یافت می شود.

دو قایق رها شده در ساحل دوان در شمال فرانسه. عکس: مهاجرنیوز/مهدی شبیل
دو قایق رها شده در ساحل دوان در شمال فرانسه. عکس: مهاجرنیوز/مهدی شبیل

در مواجه با گستردگی عبور و مرور مهاجران در قایق‌های کوچک، فروشگاه کالاهای ورزشی مانند دیکتلان در ماه نومبر اعلام کرده بود که به فروش قایق ها در کاله پایان می‌دهد.

آمار عبور مهاجران از کانال مانش به انگلستان در سال ٢٠٢١ به ٢٨٠٠٠ تن رسید.

 

در همین زمینه