(عکس: ارشیف)، پرسنل کشتی «گئو بارنتس» در نزدیکی یک قایق لاستیکی پرازدحام در ماه جنوری سال ۲۰۲۱/منبع: MSF Press release
(عکس: ارشیف)، پرسنل کشتی «گئو بارنتس» در نزدیکی یک قایق لاستیکی پرازدحام در ماه جنوری سال ۲۰۲۱/منبع: MSF Press release

سازمان های داکتران بدون مرز و «Open Arms» اعلام کردند که تنها در یک روز، بیش از ۱۰۰ تن را از بحیره مدیترانه نجات دادند.

سازمان داکتران بدون مرز در صفحه توییتر اعلام کرد، پرسونل کشتی «گئو بارنتس» صبح شنبه، ۸۰ تن را که در یک قایق لاستیکی در بحر سرگردان بودند، نجات دادند. این کشتی توسط سازمان نامبرده اداره می‌شود.

 در یک عملیات دیگر، «گئو بارنتس» ۳۱ مهاجر را از یک قایق واژگون شده نجات داد. سازمان داکتران بدون مرز روز یکشنبه در صفحه توییتر نوشت، ماموران این سازمان روز شنبه در بحیره مرکزی مدیترانه، طی یک عملیات دشوار جستجو و نجات در برابر سواحل مالتا ۳۱ تن را از آب بیرون کشیدند. خدمه‌های کشتی «گئو بارنتس» پس از شش ساعت جستجو در تاریکی و شرایط بد آب و هوا موفق شدند قایق این مهاجران را پیدا کنند که در زمان رسیدن آن ها واژگون شده بود.

این ۳۱ مهاجر به ۸۰ نفر دیگری ملحق شدند که در اوائل همان روز طی یک عملیات دیگر نجات داده شده بودند.

بیشتر بخوانید: ترکیه: ده ها مهاجر در دریای اژه نجات یافتند

در این میان سازمان اسپانیایی نجات مهاجران از بحر به نام « Open Arms» گفت، حدود ۳۰ تن را از یک قایق چوبی پرازدحام که در حال غرق شدن بوده، به محل امنی انتقال داده است.

این قایق سفرش را از سواحل لیبیا آغاز کرده بود. شمار روز افزونی از مردم سعی می‌کنند این سفر را از شمال افریقا انجام دهند و خود را به ایتالیا یا مالتا برسانند تا شاید در اتحادیه اروپا زندگی بهتری داشته باشند.

به گفته وزارت داخله ایتالیا در روز پنجشنبه، بیش از ۵۴۷۰ مهاجر با قایق به سواحل ایتالیا آمدند. به این ترتیب شمار این گروه از مهاجران در مقایسه با همین دوره زمانی در سال گذشته اندکی افزایش یافته است. در آن زمان حدود ۵۳۰۰ مهاجر به این جا آمدند.

 

در همین زمینه