کشتی نجات «Sea-Eye 4» در جریان یکی از عملیات هایش
کشتی نجات «Sea-Eye 4» در جریان یکی از عملیات هایش

کشتی نجات «دیدبان دریا۴» پس از یکماه وقفه برای ترمیم کشتی، دوباره فعالیت اش را در بحیره مدیترانه آغاز می کند. سازمان امدادی دیده بان دریا از کشورهای اتحادیه اروپا خواست تا "برای تضمین راه های فرار امن از لیبیا، سوریه و افغانستان بیشتر تلاش کنند".

کشتی نجات «Sea-Eye 4» پس از ده هفته وقفه، عملیات امداد و نجات خود را دوباره آغاز می کند. براین اساس سازمان امدادرسان دیدبان دریا «Sea-Eye» یکشنبه در رگنسبورگ اعلام کرد، خدمه کشتی در هفته های آینده در مرز دریایی جنوب اروپا در برابر لیبیا دوباره فعال شده و عملیات نجات مهاجران از آب ها را آغاز می کنند. به قول این سازمان "این مسیر کشنده ترین مرز دریایی جهان باقی مانده است."

 گوردن ایسلر، رئیس سازمان دیدبان دریا، گفت که این سازمان از تلاش های دولت های اروپایی برای کمک به مردم اوکرایین حمایت می کند. او توضیح داده گفت: «با این حال، کروه های خصوصی کماکان باید وظایف دولتی را در بخش مرکزی بحیره مدیترانه انجام دهند».

 ایسلر از کشورهای اتحادیه اروپا خواست تا "برای تضمین راه های فرار امن از لیبیا، سوریه و افغانستان بیشتر تلاش کنند". او افزود، وقتی صحبت از به دست آوردن محافظت در اتحادیه اروپا می شود، نباید رنگ پوست یا کشور مبدا مطرح باشد.


 

در همین زمینه