(عکس: ارشیف)/پناهجویان افغان در انتظار قاچاقبران هستند تا آن ها را به ترکیه انتقال دهد./عکس: Ozan Kose/AFP/Getty Images
(عکس: ارشیف)/پناهجویان افغان در انتظار قاچاقبران هستند تا آن ها را به ترکیه انتقال دهد./عکس: Ozan Kose/AFP/Getty Images

صفحه اینترنتی روزنامه انگلیسی حریت به نقل از خبرگزاری دمیرورن می نویسد که دست کم ۲۴۶ مهاجر غیرقانونی طی چندین عملیات امنیتی که در نقاط مختلف ترکیه انجام شد، بازداشت شدند. گفته شده است که بیشتر این مهاجران از افغانستان اند.

در ادامه گزارش روزنامه حریت آمده است، به قوای امنیتی ترکیه در ولایت ایزمیر که در حاشیه بحیره اژه قرار دارد، اطلاع داده شد که گروهی از شهروندان خارجی با لاری به سواحل این ولایت انتقال داده می شوند.

طی عملیاتی که به دنبال آن با کمک یک هواپیمای بدون سرنشین انجام شد، یک لاری که گمان می رفت، مهاجران در آن مخفی شده باشند، توسط نیروهای امنیتی در یک شاهراه متوقف شد.

بربنیاد آن چه که در ادامه این گزارش آمده است، واحدهای امنیتی ۷۳ مهاجر را که بیشترشان از افغانستان بودند و در این لاری پنهان شده بودند، دستگیر کردند. دو تن نیز به اتهام شراکت در قاچاق انسان بازداشت شدند.

در ادامه این گزارش آمده است، قوای امنیتی یک روز پس از آن و پس از دریافت اطلاعات مشابه، ۷۶ شهروند افغان ، ۳۹ عراقی، هشت ایرانی، هشت مصری، سه یمنی و ۱۵ مهاجر سوریایی را در همان منطقه دستگیر کردند.

این مهاجران پس از انجام پروسه های معمول به اداره مهاجران در ولایت ایزمیر فرستاده شدند.

بنا براین گزارش، نیروهای امنیتی ۲۴ مهاجر غیرقانونی را در ولایت جنوب شرقی کیلیس نیز متوقف کردند.

نیروهای پولیس نیز پس از دریافت اطلاعاتی راجع به اقامت یک گروه از مهاجران در یک باغ زیتون و یک خانه عملیاتی را انجام دادند.

در این عملیات ۲۴ شهروند سوریه دستگیر شده و سه فرد مظنون به سازمان دهی قاچاق مهاجران بازداشت شدند.


این مطلب در سایت انلاین روزنامه انگلیسی حریت دیلی نیوز نشر شده است.

 

 

 

در همین زمینه