اجساد ۳۹ مهاجر ویتنامی در  ماه اکتوبر ۲۰۱۹ در یک کامیون یخچالی در نزدیکی لندن کشف شد. عکس از رویترز
اجساد ۳۹ مهاجر ویتنامی در ماه اکتوبر ۲۰۱۹ در یک کامیون یخچالی در نزدیکی لندن کشف شد. عکس از رویترز

دادگاهی در لندن یک راننده رومانیایی را در قضیه مرگ ۳۹ مهاجر ویتنامی در سال ۲۰۱۹، به سه سال و ده ماه زندان محکوم کرد. متهم بعد از کشف اجساد مهاجران در یک کامیون یخچالی در نزدیکی لندن، از بریتانیا فرار کرده بود.

ستیفن د. راننده رومانیایی تبار ۲۸ ساله روز دوشنبه ۲۱ مارچ در در دادگاهی در لندن به ۳ سال و ده ماه زندان محکوم شد. قرار بود متهم در ماه اکتوبر ۲۰۱۹، ۳۹ مهاجر غیرقانونی ویتنامی را در انگلستان تحویل بگیرد اما روز ۲۳ اکتوبر اجساد این مهاجران در یک کامیون یخچالی در شرق لندن کشف شد.

او چند ساعت بعد از انتشار این خبر انگلستان را ترک کرد اما در ماه جون ۲۰۲۱ در ایتالیا دستگیر و در ماه سپتمبر به انگلستان برگردانده شد.

در آخرین مورد دادگاه متهمان این قضیه در ماه جنوری امسال، وو وان هونگ، یک ویتنامی ۴۵ ساله به اتهام رهبری یک گروه جنایت کار به ۱۵ سال زندان و پرداخت یک میلیون یورو جریمه محکوم شد.

در ماه دسمبر دادگاه ۲۳ تن از متهمان این قضیه که ویتنامی یا بلژیکی‌های ویتنامی تبار بودند در شهر بروژ بلژیک برگزارشد.

یک سال قبل نیز، راننده کامیون یخچالی هنگام کشف اجساد، در دادگاه به ۱۳ سال و ۴ ماه زندان محکوم شد و دو تن دیگر از جمله یک تبعه ایرلند شمالی و رومانیایی، به اتهام قاچاق مهاجران هرکدام به ۲۰ و ۲۷ سال زندان محکوم شدند.

کشف اجساد مهاجران ویتنامی در کامیون یخچالی تاثر جهانی را برانگیخت و موضوع قاچاق مهاجران فقیر ویتنامی به انگلستان را برملا کرد.

در همین رابطه:کار کردن در سالون زیبایی ناخن در بریتانیا؛ رویایی که شاید به تراژیدی بی‌انجامد

 

در همین زمینه