کشتی مددرسان "سی آی" بیش از یک صد مهاجر را در بحیره مدیترانه از مرگ نجات داد
کشتی مددرسان "سی آی" بیش از یک صد مهاجر را در بحیره مدیترانه از مرگ نجات داد

یک سازمان خیریه، بیش از ۱۱۰ مهاجر را در بحیره مدیترانه مرکزی از غرق شدن در آب نجات داد. برخی از این مهاجران، پیش از رسیدن خدمه های کشتی نجات در آب افتاده بودند.

سازمان داکتران بدون مرز از نجات دادن بیش از ۱۱۰ مهاجر از سوی همکاران این نهاد در بحیره مدیترانه مرکزی خبر داد. این سازمان روز پنجشنبه گفت، با رسیدن خدمه‌های کشتی آنان موسوم به "جیو بارینتس" به محل، آب وارد قایق مهاجران شده بود.

سازمان داکتران بدون مرز، در صفحه تویتر خود نوشت که "عملیات نجات روز سه شنبه بسیار دشوار بود چرا که برخی از مهاجران در هنگام رسیدن آنان به محل حادثه، در آب افتاده بودند."

مرتبط:کشتی نجات «Sea-Eye 4» دوباره به فعالیت آغاز می کند

نهادهای مددرسان در اغلب موارد، مهاجرانی را در بحیره مدیترانه از مرگ نجات می‌دهند که آنان تلاش می‌کنند از کشورهای شمال افریقا، به قلمرو اروپا بروند. بحیره مدیترانه، یکی از راه های دشوار گذر برای مهاجران به حساب می‌آید که در هر سال، هزاران مهاجر در این مسیر جان های خود را از دست می‌دهند.

سازمان غیردولتی آلمانی موسوم به "سی آی" هم اعلام کرد که کشتی "سی آی ۴" آنان حدود ۳۰ مهاجر را روز سه شنبه از یک کشتی حمل و نقل گرفت.

بیشتر بخوانید:بیش از ۱۰۰ مهاجر در یک روز از بحیره مدیترانه نجات داده شدند

کشتی باربری "کارینا" که متعلق به یک شرکت کشتیرانی آلمانی است، روز دوشنبه قبل از درخواست کمک از سازمان "سی آی"، این مهاجران را در سواحل لیبیا نجات داده بود.

بر بنیاد اظهارات گوردن ایزلر، رئیس سازمان "سی آی"، کشتی نجات آنان حالا به سوی جزیره مالتا در حرکت است تا سرنشینان خود را در آنجا پیاده کند.

اما مقام‌های مالتا، پیش از این گفته بودند که برای کشتی‌های حامل مهاجران اجازه نمی‌دهند که در این جزیره لنگر بیندازند.

 

در همین زمینه