شماری از مهاجران در نزدیک جزایر قناری جان باخته اند
عکس از آرشیف:  REUTERS/Borja Suarez
شماری از مهاجران در نزدیک جزایر قناری جان باخته اند عکس از آرشیف: REUTERS/Borja Suarez

یک گروه از مهاجران، در جریان تلاش برای رسیدن به قلمرو اسپانیا، احتمالاً جان باخته اند. ذخایر آب این قایق در مسیر راه تمام شده بود و سرنشینان آن، آب شور از بحر را نوشیده بودند.

پولیس اسپانیا روز پنجشنبه اعلام کرد، گمان می‌رود که دست کم ۲۵ مهاجر در نزدیک جزایر قناری جان باخته باشند. قایق حامل این قربانیان در مجموع ۴۸ مهاجر را حمل می‌کرد و آنان در تلاش بودند که از موریتانیا به قلمرو اسپانیا برسند.

به گفته پولیس اسپانیا، بازماندگان گفته اند که در جریان عبور از بحیره مدیترانه، جان باختگان به بحر انداخته شده اند. این قایق با مهاجران بازمانده، روز یکشنبه گذشته به جزیره ایه رو که از جمع جزایر قناری به حساب می‌آید، رسیده بود.

نیروهای اسپانیایی در حال انتقال جسد یک مهاجر اند/ عکس از ارشیف: REUTERS/Borja Suarez
نیروهای اسپانیایی در حال انتقال جسد یک مهاجر اند/ عکس از ارشیف: REUTERS/Borja Suarez

در اعلامیه خبری پولیس آمده است که ذخایر آب قایق در جریان چند روز سفر تمام شده بود و سرنشینان آن ناگزیر شده بودند که از آب شور بحر استفاده کنند. گفته می‌شود که قایق‌رانان در مسیر راه، یک مرد را مورد ضرب و شتم نیز قرار داده بودند. پولیس اسپانیا، سه قایق‌ران مظنون را بازداشت کرده است.

بر بنیاد معلومات وزارت داخله اسپانیا، از اول ماه جنوری تا ۱۵ ام ماه مارچ امسال، بیش از ۵۵۰۰ مهاجر به جزایر قناری رسیده اند. این رقم، افزایش دو برابری را نسبت به زمان مشابه در سال گذشته نشان می‌دهد.

 

در همین زمینه