دادگاه یک مرد را در برلین به حبس ابد محکوم کرد
دادگاه یک مرد را در برلین به حبس ابد محکوم کرد

در پیوند به قتل یک مادر ۳۸ ساله و دختر ۹ ساله‌اش در برلین، مرد همسایه آن‌ها مقصر شناخته شد و به حبس ابد محکوم گردید. هم فرد محکوم شده و هم قربانیان این عمل جرمی از افغانستان هستند.

 این مرد متهم بود که خانم مقتول را با ۳۷ ضربه چاقو به قتل رسانده و سپس دختر ۹ ساله او را کشته است.

محکمه ایالتی برلین روز دوشنبه این مرد ۳۴ ساله را به اتهام دو فقره قتل و تلاش به سرقت با پیامد مرگبار مقصر شناخت. علاوه بر این، قاضیان جرم ارتکاب یافته توسط این مرد را به صورت خاص شدید ارزیابی کردند که رهایی مشروط او بعد از ۱۵ سال حبس را تقریباً غیرممکن می‌سازد.

سلویا بوش، رئیس هیئت قضات گفت که محکمه بعد از بررسی ۱۸ ماهه این قضیه به این نتیجه رسید که «هیچ کسی دیگری جز مرد متهم مسئول این عمل وحشتناک نیست.»

مرتبط:حمله مرگبار به پناهجویان: فرد مظنون پس از ۳۰ سال بازداشت شد

به گفته محکمه، این مرد متهم ۳۴ ساله که میکانیک موتر و مانند قربانیان از افغانستان است، به این گمان بوده است که یک مبلغ بزرگ پول در دیوارهای کانکریتی خانه همسایه‌اش مخفی شده است. این مرد که پدر سه فرزند است، مرتباَ قمار بازی می‌کرده و می‌باخته است.

قاضیان به این نتیجه رسیده اند که این مرد از روی حرص و طمع و برای مخفی کردن یک عمل جرمی دیگر این مادر و دختر را به قتل رسانده است.

بیشتر بخوانید:محاکمه دو برادر افغان به اتهام قتل خواهر شان در برلین آغاز شد

وکلای مدافع این مرد اعلام کردند که تقاضای تجدیدنظر می‌دهند. آن‌ها افزودند که این حکم محکمه اشتباه است و خواستار برائت او شدند. به گفته وکلای مدافع، موکل آن‌ها هیچ انگیزه‌ای برای ارتکاب چنین یک عمل جرمی نفرت‌انگیز و عصبانیت نداشته است.

برگرفته از رسانه همکار ما (دویچه وله)

 

در همین زمینه