برخی از زنان اوکرایینی از آزار و اذیت جنسی در آلمان شکایت کرده اند
برخی از زنان اوکرایینی از آزار و اذیت جنسی در آلمان شکایت کرده اند

وزارت داخله آلمان می‌گوید که پس از تهاجم روسیه بر اوکرایین، رقم حملات بالای مهاجران روسی و اوکرایینی در آلمان بیشتر شده است. در ۹ مورد زنان اوکرایینی از آزار و اذیت جنسی در آلمان شکایت کرده اند.

نانسی فیزر، وزیر امور داخله آلمان در گفتگو با روزنامه آلمانی "اوزنابروکر" روز سه شنبه گفت که از پایان ماه فبروری به این طرف، پولیس آلمان ۳۰۸ مورد حمله بر مهاجران روسی را ثبت کرده است. در این میان، ۱۵ حمله خشونت آمیز بوده است.

او گفت: «تخلفات علیه روسیه و تاسیسات روسیه در حال افزایش است.»

پیش از حمله ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بر اوکرایین، حدود ۲۵۰ هزار شهروند روسیه و ۱۵۰ هزار شهروند اوکرایین در آلمان زندگی می‌کردند. از آغاز تهاجم بر اوکرایین، بیش از ۳۰۰ هزار اوکرایینی دیگر مجبور شده اند که به آلمان پناه ببرند.

از اخیر ماه فبروری سال روان تا حال، ۱۰۹ مورد تخلف بر ضد شهروندان اوکرایینی در آلمان به ثبت رسیده است. بیشتر این تخلفات خسارت مالی، توهین و تهدید کلامی بوده اند. سیزده مورد آن خشونت آمیز بوده که به جسم قربانیان نیز آسیب رسیده است.

مرتبط:«روند کٌند تقسیم پناهجویان در شهرهای آلمان کودکان را متاثر می‌کند»

نانسی فیزر، وزیر داخله آلمان گفت: «نباید اجازه داد که این درگیری در جامعه ما رخنه کند. ما باید به مردم یادآوری کنیم که این جنگ جنایتکارانه پوتین است. این جنگ مردم با ریشه روسی نیست که اینجا در آلمان زندگی می‌کنند.»

از جانب دیگر، در دست کم ۹ مورد، زنانی که پیش از جنگ در اوکرایین فرار کرده بودند، در آلمان آزار و اذیت جنسی را تجربه کرده اند.

هولگر مونش، رئیس اداره مبارزه با جرایم جنایی فدرال آلمان در برلین گفت که تا حال این رقم در اداره پولیس ثبت شده است. به گتفه مونش، تقریباً بیشتر این اتفاقات در محلات بود و باش به ویژه سرپناه‌های گروهی رخ داده اند. اقامت‌گاه های خصوصی ظاهراً مصون بوده اند.

پس از آغاز تهاجم روسیه بر اوکرایین، بسیاری از کودکان و زنان ناگزیر شدند که به کشورهای همسایه و آلمان فرار نمایند.

 

در همین زمینه