عکس از مهاجر نیوز| خیمه های مهاجران در شهر بیهاج  بوسنیا (عکس آرشیف)
عکس از مهاجر نیوز| خیمه های مهاجران در شهر بیهاج بوسنیا (عکس آرشیف)

در نتیجه درگیری مسلحانه میان مهاجران افغان و پاکستانی در بوسنیا دست کم یک نفر کشته و یک نفر دیگر زخمی شده است. این درگیری در شهر بیهاچ رخ داده؛ شهری که یک اردوگاه بزرگ مهاجران در آن موقعیت دارد.

خبرگزاری آلمان به نقل از پولیس بوسنیا-هرزگوینا به روز شنبه گزارش داده که میان دو گروه از مهاجران در شهر بیهاچ درگیری مسلحانه رخ داده است.

یک سخنگوی پولیس به خبرگزاری "کلیکس" بوسینا گفته در این تیراندازی دست کم یک پناهجو کشته و یک نفر دیگر به شدت زخمی شده است. پولیس گفته این دو گروه مهاجران احتمالا از پاکستان و افغانستان بوده اند.

عملیات جستجوی پولیس برای بازداشت عاملان این درگیری مسلحانه روز شنبه نیز در جریان بود. پولیس بوسنیا هنوز از بازداشت کسی در این زمینه خبر نداده است. هویت و ملیت مهاجران کشته و زخمی شده نیز اعلام نشده است.

شهر بیهاچ در شمالغرب بوسینا موقعیت دارد و یک کمپ بزرگ مهاجران در آن وجود دارد. بوسنیا یکی از گذرگاه های عبوری مهاجران در مسیر بالکان به سوی اروپای غربی است.

شمار زیادی از مهاجران آسیایی و خاورمیانه که از ترکیه به یونان و سپس به سوی دیگر کشورهای اروپایی در حرکت بودند، در بوسنیا گیرمانده اند.

براساس آمار کمیسیاریای عالی سازمان ملل متحد در امور مهاجران، در حال حاضر دست کم چهار هزار مهاجر در این کشور گیرمانده اند.

اکثر این مهاجران در کانتون اوناسانتا و بیهاچ پایتخت این کشور منتظر فرصتی هستند تا خودشان را به مرز "سبز" در نزدیکی کرواسیا برسانند که عضو اتحادیه اروپا می باشد.

این اولین باری نیست که میان پناهجویان افغانستان و پاکستان در مسیر بالکان و کشورهای اروپایی درگیری صورت می گیرد.

 

در همین زمینه