مارکو بوشمن، وزیرعدلیه آلمان
مارکو بوشمن، وزیرعدلیه آلمان

وزیرعدلیه آلمان به پناهجویان روسی تعهد حمایت سریع و غیر بوروکراتیک داده است. این سیاستمدار به روزنامه آلمانی "بیلد ام زونتگ" گفته است که حکومت فدرال آلمان پناهجویان از روسیه را از روند طولانی پناهندگی معاف خواهد کرد.

مارکو بوشمن، وزیرعدلیه آلمان در ادامه گفته است که "ما می خواهیم این افراد (پناهجویان روسی) نیز هر چه سریعتر مجوز کار بگیرند. برای همه کسانی که قبلاً در شرکت های بین المللی کار کرده اند، مجوز عمومی وجود خواهد داشت. این افراد می توانند بلافاصله در اینجا کار کنند."

این مقررات قرار است در مورد فعالان حقوق مدنی روسیه، روزنامه نگاران منتقد حکومت و کارمندان فرهنگی که به آلمان فرار کرده اند نیز اعمال شود. با این حال، بوشمن ابراز نگرانی کرده که ممکن است در میان پناهجویان روسی، افراد خطر آفرین نیز موجود باشد. او گفت: «در جریان ثبت نام، ما همچنین یافته های مقامات امنیتی مربوطه را نیز در نظر می گیریم. این امر در مورد افرادی که از روسیه فرار می کنند نیز صدق می کند. ما اطمینان می دهیم که بررسی های امنیتی در اینجا نیز انجام می شود، زیرا نمی توانیم این مساله را از نظر دور داشته باشیم که از قاچاق افراد به صورت هدفمند به منظور بی ثبات کردن کشور ما استفاده خواهد شد.»

بوشمن مجدداً از پناهجویان خواست تا موارد نقض حقوق بشر را گزارش دهند. او به روزنامه آلمانی "بیلد ام زونتگ" گفت: «ما جزء اولین کسانی در جهان هستیم که به طور سیستماتیک شواهد جنایات جنگی در اوکرایین را شناسایی کرده و این اسناد را جمع آوری می کنیم. ما از همه پناهجویان اوکرایینی می خواهیم اگر قربانی یا شاهد جنایات جنگی هستند، می توانند به ادارات پولیس آلمان تماس بگیرند.»

ارزیابی اسناد به دست آمده توسط اداره فدرال پولیس جنایی به عنوان بخشی از تحقیقات ساختاری توسط سارنوالی فدرال عمومی انجام می شود. بوشمن همچنین اعلام کرد که حکومت فدرال آلمان از محکمه بین المللی جزایی با پول و کارکنان اضافی حمایت خواهد کرد تا بتواند به سرعت در مورد جنایات جنگی احتمالی تحقیق کند.

 

در همین زمینه