بلغاریا از سمت جنوب با ترکیه و یونان مرز مشترک دارد. عکس: گوگل مپ
بلغاریا از سمت جنوب با ترکیه و یونان مرز مشترک دارد. عکس: گوگل مپ

یک منبع امنیتی ترکیه می گوید که مرزبانان بلغارستان حداقل ۸۴ پناهجو از جمله افغان ها را در حالت نیمه برهنه به ترکیه اخراج کرده اند.

یک منبع امنیتی به خبرگزاری اناتولی در ترکیه گفت که نیروهای بلغارستان حداقل ۸۴ پناهجو را از خاک خود بیرون کرده و به ترکیه فرستاده اند.

این منبع از قول یک شاهد که نخواست نامش گرفته شود گفت که نیروهای ترکیه روز در حال گشت زنی به روز یکشنبه ۸۴ پناهجو را در حالت نیمه برهنه در روستای کوفچاز ولایت کرکلارلی در شمال غربی این کشور پیدا کردند.

به گفته این منبع، این پناهجویان از کشورهای افغانستان، سوریه، مراکش و ایران بودند. آنها در حالیکه نیمه عریان بودند، با پوشیدن خریطه های پلاستیکی خود را از سرما نجات دادند.

گفته می شود که این مهاجران از یونان به بلغاریا رسیده بودند، اما توسط نیروهای بلغاری بازداشت شده و اخراج گردیدند. مهاجران می گویند که سربازان بلغاریا تمام وسایل آنها را ضبط کرده و نیمه برهنه به ترکیه فرستادند.

در همین مورد: پولیس بلغاریا ۶۱ مهاجر را در یک کامیون پیدا کرد

از سوی دیگر نیروهای ترکیه یک گروه ۱۰۳ نفری پناهجویان از جمله افغان ها را در روستای کوفچاز در کرکلارلی بازداشت کردند. این پناهجویان شامل افغان ها، مراکشی ها، سوری ها، تونسی ها و ایرانی ها هستند.

بازداشت شدگان توسط پلیس ترکیه به یک مرکز اخراج محلی منتقل شدند.

برای معلومات مشابه: جسد یک مهاجر زن پس از درگیری در مرز میان یونان و ترکیه پیدا شد

ترکیه یک مسیر ترانزیت مهم برای مهاجرانی است که به دنبال زندگی بهتر در اروپا هستند. این کشور اخیراً سیاست های مهاجرتی خود را در قبال مهاجران تشدید کرده است.

 

در همین زمینه